WoodPack Instruments

WoodPack je rytmicko – melodický hudobný nástroj vyrobený z vysoko rezonančného kvalitného dreva. Rezonančná doska nástroja pozostáva z vyrezaných jazýčkov rôznej dĺžky, každý je naladený na určitú notu v stupnici. Vďaka vibrácii dreva vzniká jedinečný príjemný drevený tón, ktorý sa podobá zvuku marimby či xylofónu. Skladby a melódie je možné hrať paličkami s gumeným koncom alebo končekmi prstov. WoodPack sa vyznačuje precízne vyberaným a prirodzene sušeným drevom a kvalitným prevedením, čo ho radí medzi najkvalitnejšie nástroje typu slit drum na svete.

Akú históriu má slit drum?

Slit drum je jedným z najstarších známych nástrojov na svete. Už pred stovkami rokov bol súčasťou afrických, ázijských a juhoamerických kultúr. Tieto bubny boli prvýkrát vyrobené z vydlabaných stromov, po ktorých sa udieralo palicami, čím vznikol tón. Nástroj obsahoval prevažne len dva tóny. V prípade nástroja WoodPack je našim cieľom vytvoriť plnohodnotný inštrument s dobrou intonáciou, nádherným jedinečným tónom a ladením, ktoré je nášmu uchu bližšie. Preto sú tóny zoskupované do durových a molových stupníc a akordov, takže WoodPack dokáže obsiahnuť aj základné akordické postupy jednoduchých piesní.

Idea WoodPack

WoodPack je intuitívny hudobný nástroj určený ako profesionálom, tak aj začiatočníkom. Patentované rozloženie tónov spolu s perkusívnou plôškou robia z tohto nástroja priateľa všetkých hudbychtivých ľudí bez rozdielu veku. WoodPack je z čisto prírodných materiálov (drevo a prírodný olej) a má muzikoterapeutický účinok, či už vďaka dotyku rúk s prírodným materiálom, alebo cez vibrácie korpusu nástroja, ktoré sú citeľné pri kontakte s ľudským telom. Nástroj je odporúčaný a často používaný pri meditácii zvukom.

WoodPack vyrábame ručne na Slovensku, ide o osobitý proces a len ladenie trvá niekoľko dní. V každom jednom prípade ide o originál, neexistujú dva rovnaké nástroje s rovnakým vizuálom či identickým zvukom. Je to unikát zo Slovenska medzi perkusívnymi nástrojmi.

www.woodpack.sk