28. 11. 2014

Prezident Lourajder & Emil

Bratislavský emsí Prezident Lourajder so záhadnou identitou a multitalentovaný bítmejker Emil majú za sebou prvé spoločné EP, ktoré prináša špinavé starosvetské ideály oldskúlového rapu.

EP Inaugurácia “tématicky osciluje medzi liehovinami nižšej-strednej cenovej relácie, plechovkovými aj fľaškovými pivami a vínom všetkých odtieňov farieb”. Rap ako výrazový prostriedok, pri ktorom nie je potrebná znalosť nôt či schopnosť ovládať hudobný nástroj, Prezidentovi vyhovuje. O to viac je však náročnejší pri tvorbe textov, tú hudobnú stránku radšej prenecháva Emilovi. EP Inaugurácia, ktoré vyšlo na Beneho internetovom labely Hustle & Fitness sa dočkalo aj nominácie v rámci žánrových cien RadioHead_Awards Rádia_FM. Na Inauguráciu nadväzuje tohtoročné EP Prvé Remixy, na ktorom, ako názov napovedá, nájdete remixy trackov z Inaugurácie, kde sa objavuje aj Ujko.

Horúcou novinkou je skladba Lord z pripravovaného albumu Úrad, pri ktorej si Prezident Lourajder prizval na spoluprácu okrem dvorného producenta Emila tiež Eremena a MC Gey-a, ktorí hosťujú pri mikrofóne, so skečmi zase pomáha 3ck. Aj na pripravovanom albume bude mať na starosti bíty Emila, v kuloároch známi ako člena dídžejského komba Emonoizboyz, či polovicu projektu Daily Habits.

Facebook