01. 08. 2017

Propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí

Hudobná kompilácia „Ostrov hudby“ vznikla ako odkaz Juraja Kušnierika. Je výsledkom spojenia hudobných vydavateľstiev, ktorých spolupráca sa pretavila do jedného albumu. Budeme sa rozprávať nielen o novinkách slovenskej hudobnej scény, ale aj o dôležitosti spolupráce v malej krajine. Rozhovor uzavrie vystúpenie kapely Longital.

Ostrov hudby: Propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí
Hostia: Richard Čermák (GERGAZ), Miro Gajdoš (ajlavmjuzik), Martin Turzík (Deadred), Jana „Shina“ Lokšenincová (Slnko records)
Moderátor: Elégia Štrbová (LocalArts)
Čas: 11.08. (piatok) / 20:15
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

Kompilácia: Ostrov hudby
Nezávislé vydavateľstvá Slnko records, Gergaz, ajlavmjuzik, Deadred a agentúra Real Something sa spojili, aby vytvorili unikátnu kompiláciu. Ocitli sa na nej známe mená slovenskej hudobnej scény, ktoré poskytli spolu 23 pesničiek, zväčša úplne nových a doteraz nevydaných. Cieľom je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Kompilácia Ostrov hudby tiež pokračuje v pozitívnom odkaze zosnulého novinára Juraja Kušnierika, ktorý svojou nevyčerpateľnou energiou a obrovským počtom reportáží, recenzíí a rozhovorov výrazne prispel k pozitívnemu rozvoju domácej hudobnej scény za posledných 20 rokov. Výťažok z kompilácie bude použitý na podporu vzdelávania, spolupráce a prezentácie slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Autorom vizuálu je dizajnér Michal Rafaj.

Richard Čermák > GERGAZ
Miro Gajdoš > ajlavmjuzik
Martin Turzík > Deadred
Jana „Shina“ Lokšenincová > Slnko records

Elégia Štrbová > LocalArts
Elégia Štrbová sa v minulosti pohybovala v rôznych kultúrnych odvetviach na Slovensku a v spolupráci s vju.sk sa rozhodla mapovať ich formou pravidelných video-reportov. Momentálne zabezpečuje mediálnu propagáciu pre komerčných interpretov a venuje sa rôznorodým projektom z oblasti kultúry.

LocalArts prináša divákom aktuálny pohľad na dianie v lokálnej kultúre. Spolu s internetovým portálom vju.sk vznikla séria reportov mapujúca kultúrne aktivity na Slovensku, sprevádzaná rozhovormi s organizátormi, či samotnými autormi. Spolupráca LocalArts a Čerstvého Ovocia prináša na Urban Stage rozhovory a akustické koncerty nie len s kapelami, ktoré na Grape vystúpia. Porozprávame sa aj o hudobnej produkcii a výrobe videoklipov a niektoré si aj premietneme.