28. 11. 2014

Purist DJ set

Dve tretiny slovenskej elektropopovej kapely Purist vám na Urban Market Saturday Night vo svojom djskom sete predstavia skladby, ktoré ich aktuálne inšpirujú.

Purist pred dvomi zobrali hudobnú scénu útokom so svojím úvodným EP a najmä skladbou Rennaisance. Tá sa dočkala vlastného videoklipu, ktorý rotoval na hudobnej stanici MTV, skladba sa tri týždne držala na čele rebríčka Rádia_FM a kapela získala nomináciu na Nováčika roka v rámci RadioHead_Awards. Raketový štart kapely pokračoval vystúpeniami na festivaloch Electronic Beats, Bažant Pohoda, či Grape.

Tento rok Purist nahrali svoj debutový album Colourful Noise, ktorý vznikal v Red Bull Studios v Kodani. Krst albumu je naplánovaný na 6. decembra v Klube Loft.

Okrem živých vystúpení začali dvaja členovia kapely, Juraj Peták a Alan Prekop (tým tretím je Liam Whybrow, inak známy ako Woluux), hrávať aj djské sety pod hlavičkou Purist DJ set. V ich setoch nájdete skladby, ktoré chalani aktuálne počúvajú, keď nehrajú a z ktorých čerpajú inšpiráciu.

WEB / Facebook / Twitter / Instagram / SOUNDCLOUD / Youtube