23. 11. 2014

RENK

Mladík z Chodova, ktorý vydáva jeden release za druhým, sa predstaví v B2B sete s Petijee-m na Urban Market Friday Night.

Devätnásťročný chodovský beat-maker Renk vydal svoj prvý album s názvom Forrest Drum v júli minulého roku, pričom išlo o historicky prvý release pod českou značkou Humble Grooves. Na albume, ktorý dostal okrem digitálu aj vinylovú podobu, nájdete 22 trackov. I keď väčšinou šlo o novinky, doska obsahuje aj staršie veci, ktoré vznikli ešte v roku 2011, kedy mal Renk iba sladkých šestnásť rokov! Nízky vek mu však nijak neuberá na profesionalite, pri tvorbe skladieb dokonca spolupracuje aj s ďalšími hudobníkmi a používa živé nástroje, v trackoch tak počuť aj saxofón, trúbku, bubny či perkusie.

Ešte pred vydaním Forrest Drum Renk (takmer) sám produkoval aj album „Před prvním infarktem“ sokolovského rappera a freestylera Matheuse.

Čerstvou novinkou je LP Magnificient Desolation, ktoré Renk vypustil do sveta 17. novembra. Na vinyle nájdete len dve skladby, ktoré vás vezmú zo zeme na mesiac a naspäť. Abstraktnú predstavu vám možno viac priblíži informácia, že ide o inštrumentálny hip-hop zmiešaný s elektronikou a prvkami jazzu. Prajeme dobrú chuť.

SOUNDCLOUD / Facebook