03. 08. 2017

Rozhovory a akustické koncerty s kapelami, ktoré na festivale Grape vystúpia

LocalArts prináša divákom aktuálny pohľad na dianie v lokálnej kultúre. Spolu s internetovým portálom vju.sk vznikla séria reportov mapujúca kultúrne aktivity na Slovensku, sprevádzaná rozhovormi s organizátormi, či samotnými autormi a hudobníkmi. LocalArts prináša na Urban Stage rozhovory a akustické koncerty s kapelami, ktoré na festivale Grape vystúpia. Porozprávame sa aj o hudobnej produkcii s trojicou Jimmy Pé, FVLCRVM a Petijee.

Hostia: Puding Pani Elvisovej, Tolstoys, Jimmy Pé, FVLCRVM, Petijee
Moderátor: Elégia Štrbová (LocalArts)
Čas: 11.08. (paitok) / 15:00 a 12.08. (sobota) / 14:00 / 20:30
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

11.08. / 15:00 Puding Pani Elvisovej
12.08. / 14:00 Tolstoys
12.08. / 20:30 Jimmy Pé x FVLCRVM x Petijee

Puding Pani Elvisovej
Už notoricky známa slovenská elektro-popová kapela pochádzajúca z Košíc, avšak primárne pôsobiaca v Bratislave. Čo PPE pripravuje a ako vznikal singel „Pod paplón“, ku ktorému nedávno predstavili klip? Všetko si povieme v piatok na Urban Market Stagei, prvým zo série rozhovorov Localarts. Nechajte sa prekvapiť, akú skladbu zahrajú na mieste akusticky!

Tolstoys
Mladá dream-popová kapela z Bratislavy žne jeden úspech za druhým. Oplatí sa kvôli slovenskej hudobnej scéne odmietnuť prestížnu školu v zahraničí? A kedy im vyjde debutový album? Talentovaní Tolstoys o sebe povedia omnoho viac v sobotu poobede na Urban Market Stagei.

Jimmy Pé
Svojou kariérou dokazuje, že aj slovenský producenti dokážu uspieť vo svetovej konkurencii. Vymetá kluby po takmer celej Európe a toto leto si zahral aj na prestížnom festivale Outlook v Chorvátsku. Okrem DJských setov sa venuje tiež live-actom a hlavne vlastnej produkcii, ktorú hrali aj v americkom rádiu Beats One. Nedávno vydal štvortrackové EP, ktoré dostáva názov Masika. Nesie sa v pozitívnej nálade a potvrdzuje Jimmyho silné postavenie na domácej elektronickej scéne.

FVLCRVM
Nie je veľa domácich producentov, ktorí sa môžu pochváliť tým, že ich novinku odpremiérovala jedna z najrešpektovanejších rozhlasových osobností zameraných na súčasnú elektronickú hudbu, Mary Anne Hobbs. V minulosti sa to podarilo B-complexovi či Foolkovi, do zoznamu Slovákov, ktorých tvorbu podporila, sa najnovšie pridal aj Pišťa Kráľovič alias FVLCRVM. Jeho hlas poznáte z kapely Nvmeri (predtým The Uniques), vo svojom producentskom projektu FVLCRVM ho však doteraz príliš nepoužíval. Hi! je prvým singlom z pripravovaného albumu, ktorý FVLCRVM plánuje vydať pod značkou pod značkou Gergaz (Fallgrapp, Jimmy Pé).

Petijee
Peter Urbanec tvorí najmä hip-hopové beaty pod pseudonymom Petijee. Vydáva na labeloch ako slovenský ajlavmjuzik či český Humble Grooves. Okrem rôznych spoluprác s rapermi či svojim dvorným parťákom Eremenom, vydal sólovo len EP T.O.F. Jeho debutový album Soul Paper Scissors vyšiel práve na Humble Grooves začiatkom tohoto roku a doteraz má veľmi dobrý ohlas.

Elégia Štrbová > LocalArts
Elégia Štrbová sa v minulosti pohybovala v rôznych kultúrnych odvetviach na Slovensku a v spolupráci s vju.sk sa rozhodla mapovať ich formou pravidelných video-reportov. Momentálne zabezpečuje mediálnu propagáciu pre komerčných interpretov a venuje sa rôznorodým projektom z oblasti kultúry.