31. 07. 2017

Silné osobnosti, hrdinovia bežných dní a rozhovory, aké nikde inde nenájdete

Platforma Meet the Heroes vznikla len pred necelým rokom, no stihla si už poctivou prácou získať záujem rešpektovaných médií, novinárov a fanúšikov. Svoju výnimočnosť dokazujú každým rozhovorom, minimalistickou vizuálnou identitou a jedinečnými fotografiami.

V sobotu (12. 8.) sa projekt Meet the Heroes predstaví naživo na festivale Grape v rámci Urban Market zóny. Pozvánku na rozhovor prijali štyri výrazné osobnosti – Michal Kačšák a Janči Trstenský, Martin Bajaník, Dominka Žáková a frontman kapely Fallgrapp, Jureš Líška. Všetky rozhovory bude viesť Kristína Biela.

Hostia: Jureš Líška, Michal Kaščák, Janči Trestenský, Dominika Žáková, Martin Bajaník
Moderátor: Kristína Biela
Čas: 12.08. (sobota) / 11:30 / 12:20 / 16:00 / 16:50
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

Pozrite si naživo v sobotu 12. august v Urban Market zóne:

Čas: 11:30 – 12:10
Je folklór prínosný pre súčasné umenie?
Hosť: Jureš Líška

Jureš Líška je frontman kapely Fallgrapp. Široké spektrum poslucháčov oslovili svojím zvukom i prejavom, ktorý je noblesný a svieži zároveň. Osobitosť debutového albumu Rieka potvrdili štyri ocenenia Radio_Head Awards 2014, nápaditosťou však nezaostáva ani aktuálny album V hmle. Jureš sa okrem kapely venuje naplno aj folklóru a tancu v skupine Vršatec.

Čas: 12:20 – 13:00
Akú úlohu plnia v spoločnosti hudobné festivaly?
Hosť: Michal Kaščák a Janči Trstenský

Michal Kaščák usporiadal v roku 1997 festival s ôsmimi kapelami a 2000 návštevníkmi a o dvadsať rokov neskôr si prevzal štátne vyznamenanie od prezidenta Slovenskej republiky za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj kultúry.

Janči Trstenský je zakladateľom a organizátorom festivalu Grape. Hudbe sa začal venovať v 90-tych rokoch minulého storočia, v čase keď spolupracoval na relácii Demoparáda vo vtedajšom Rádiu Ragtime. Následne bol súčasťou známeho bratislavského hudobného obchodu Dr.Horák, v ktorom pracoval trinásť rokov. Janči je šťastne slobodný a keď nie je niekde na festivale, tak sa rád venuje rôznym športom (najradšej lyžovaniu).

Čas: 16:00 – 16:40
Ako balansovať na pomedzí kvalitného umenia a komercie?
Hosť: Dominika Žáková

Dominika Žáková je vzácny úkaz na slovenskej umeleckej scéne. Jej tvorba vás vtiahne do sveta plného farieb a optimizmu. Pôvodne chcela študovať prírodné vedy, matematiku alebo biológiu, no po vzhliadnutí diel od Kathariny Grosse padlo definitívne rozhodnutie, že začne študovať maľbu. Štúdium úspešne ukončila pred tromi rokmi na VŠVU u prof. Csudaia. Pochádza z Trnavy, ale býva a maľuje v Bratislave. Aktuálne sa živí vlastnou tvorbou, učí v rámci rôznych workshopov a dobrovoľničí v programe Tvoj Buddy.

Čas: 16:50 – 17:30
Ako vieme spoločne spraviť Slovensko krajším?
Hosť: Martin Bajanik

Martin Bajaník robí veci pekne a dobre. Presne tak nazval aj svoje malé grafické štúdio. Na VŠVU vyštudoval grafický dizajn, neskôr spravil kariéru v reklame, no a dnes sa jeho meno spája s renesanciou nielen bratislavských kaviarní. Stojí za grafickou identitou obľúbených konceptov SHTOOR, Foxford, Republika východu a ďalších. Podniká poctivo a spolupracuje so značkami, s ktorými si ľudsky rozumie.