31. 07. 2017

So zmenou súvisí veľa odopierania, padnutia na hubu a rozbité kolená

Zmena nie je vždy jednoduchá. Súvisí s ňou veľa odopierania, padnutia na hubu a rozbité kolená. Vilo by sa spýtal, či si veľmi plakal a či to bolelo. My Vila nemáme, ale máme troch hostí, ktorí si vybrali za svoju životnú cestu minimalizmus. A ten občas bolí.

Inspire magazine: Za hranicou komfortu – a plakal si?
Hostia: Ivan Jaroš, Alžbeta Irhová, Lukáš „Lukita“ Ondrišák
Moderátor: Veronika Pilátová
Čas: 12.08. (sobota) / 10:00
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

Ivan Jaroš
Ten, čo životom tancuje. Doslova, ale aj metaforicky. Po štúdiu tanca na Bratislavskom konzervatóriu odišiel do zahraničia. Málokto by tušil, že tento ultra ohybný tanečník tancujúci na žiarivých večierkoch a spoločenských udalostiach v skutočnosti žije v lesnom domčeku neďaleko Berlína.

Ivan sa rozhodol žiť bez limitov. Nie ísť proti prúdu, ale oslobodiť sa a nájsť alternatívu. Muž, ktorý počas roka strieda les a samotu za pláže a jaskyne v komunite. Na ďalekých cestách ho často sprevádza bicykel. Ivan je jednoducho dobrodruh, ktorý dokáže prežiť deň na hrsti semien a plodov a svojím entuziazmom a esenciálnou osobnosťou odovzdať množstvo energie každému, kto sa okolo neho mihne. Ivan sám tvrdí, že “skončil čas prispôsobovať sa druhým a začať byť sám sebou. „To ma naučilo moje túlanie sa po svete, ktoré je mojou najvyššou školou vôbec.”

Alžbeta Irhová > Bagbet
Muzikologička, ktorá učí deti, vo voľnom čase fotí, stará sa o svoje bylinky a aby sa pri tom všetkom príliš “nenudila”, šije. A šije v mene prírody. Heslo jej značky Bagbet totiž znie: Vnášame ekológiu do každodenného života.

Ich príbeh začal plátennými taškami a kolaboráciou s dizajnérmi, ktorí taškám priniesli život. Neskôr prišla Alžbeta Irhová s nápadom nápaditých krátkych košieľ, ktorým dáva druhý život. Príď si vypočuť, ako sa značke darí a čo majú spolu s frajerom Ľubom Baranom ešte za lubom.

Lukáš „Lukita“ Ondrišák > Divine Spices
Chutí ti ten cukor, ktorým si sladíš kávu napríklad aj v Martinuse? Nám tiež. Nielen preto, že je extrémne eko a zdravý, ale o to viac, že poznáme človeka, ktorý dal prácu viac ako 2 000 farmárom a ich rodinám na Jáve v Indonézii. Niekoho, kto sa vzdal svojho komfortu, aby našiel svoje šťastie v pomoci druhým.

Lukáš Ondrišák hovorí, že žije svoj veľký indonézsky sen. Príď si vypočuť jeho životný príbeh a nahliadnuť do zákulisia toho najlepšieho cukru od odtrhnutia kokosového orecha až po naplnené cukorničky na stoloch kaviarní.

Veronika Pilátová > Inspire magazine
Veronika Pilátová je šéfredaktorka Inspire magazine. Ak sa jej niekto spýta, čo alebo kto je inšpiráciou je pre ňu, sú to ľudia. Netuctoví, nevšední, zaujímaví, často obyčajní ľudia, ktorí majú čo povedať.

Pýtaš sa, čo všetko majú títo zdanlivo úplne odlišní ľudia spoločné? Zmysel života, životný štýl, potrebu nestagnovať, ale veci meniť. K lepšiemu. Kým Lukáš stihol už precestovať takmer 30 krajín sveta a svoj raj našiel v Indonézii, Ivan osciluje, má stále chuť objavovať nové, učiť sa a potom svoje nadobudnuté skúsenosti zúročiť, Betkine rozhodnutie bolo zostať doma na Slovensku a robiť lepším náš stredoeurópsky svet.