03. 12. 2017

Svieže gitary, jemné klávesy, temné beaty ale aj hutné elektronické produkcie.

Kvalitný hudobný program v jedinečnom priestore. Zaručené zimomriavky!

Koncertné a DJské vystúpenia boli súčasťou Urban Marketu už od jeho začiatkov. Túto zimu tomu nebude nijak inak a tak opäť prinášame súčasnú hudbu vsadenú do atmosféry moderného industriálneho priestoru bratislavskej Mlynice.

Urban Market v piatok poobede otvorí stará znám postavička bratislavskej hipsterskej scény Bobsan svojim energickým setom. Večer uzavrie špeciálny audio-vizuálny set Juraja Petáka z kapely Purist a grafickej dizajnérky Mikaely.

Cez víkend sú počas dňa pripravené koncerty, tento raz v spolupráci s projektom Demovnica_FM. Objaviť môžete mladé slovenské kapiely ako Queer Jane, No Brake, Prie100R a Stereofox. Demovnicové kvarteto doplní nový, darkpopový projekt Silvia Speaks. V spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik sa predstavia interpreti z ich portfólia – MtotheG, WhiteAss, Biomat a Beyuz. Poslednému z menovaných v týchto dňoch vychádza album Organika, miesto, kde sa človek stretáva s prírodou. Beyuz, inšpirovaný knihou H. Yanagihary Lesní Ľudia, vás unesie preč z civilizácie, do skrytej fantazijnej džungle, v ktorej stále nerušene žijú domorodé kmene.

Na denný program v sobotnú noc plynulo nadviažeme afterparty priamo v priestore Mlynice. Večerný program otvorí elektronický projekt Nightlines, ktorý nedávno obohatil slovenskú hudobnú scénu o album Protisvit. Nasledovať bude krst nového albumu legendárnej českej speváčky Moniky Načevy. Sekundovať jej na pódiu budú DJ Five a Tentato, s ktorými spolupracovala aj na najnovšom albume s názvom Průvan v hlavě. Mnohých určite potešia aj NVMERI, ktorým len nedávno vyšiel tretí štúdiový album s názvom I don’t think so. Ten sa stretol s množstvom pozitívnych reakcií od fanúšikov aj odbornej verejnosti. O poriadku tancovačku do skorých ranných hodín sa postarajú talentovaní DJi a producenti Inkwall, ktorý možno zahrá aj skladby z ešte nevydaného albumu One life in Delphi a sobotný večer ukončí Biomat.


Piatok, 8.12.

16:00 / dj set / Bobsan
Bobsan alebo Marek Bohunický patrí medzi najznámejšie postavičky bratislavskej scény. Svoj život zasvätil architektúre a hudbe. Jeho remixy skladieb od kapiel Billy Barman, Para alebo Puding Pani Elvisovej ste už určite začuli na nejednej párty.

22:00 / dj + vj set / Juraj Peták (Purist) + VJ Mikaela
Záverečné chvíle prvého dňa Urban Marketu vám spríjemní spevák kapely Purist, Juraj Peták. Ten sa tento raz predstaví v roli DJa a producenta, sekundovať mu s peknými vizualizáciami bude VJ Mikaela.


Sobota, 9.12.

11:00 / dj set / Beyuz
Setom plným príjemnej hudby vás v sobotu už pri otvorení privíta Beyuz. Ako producent spolupracoval s množstvom slovenských rapperov, na konte má aj sólové releases, kde sa viac venuje inštrumentálnej hudbe. Najnovšie mu vychádza platňa s názvom Organika. Pre rádio FM zostavuje playlisty Už je dobre_FM.

17:00 / koncert / No Brake (Demovnica_FM)
Kapele No Brake vyšiel v roku 2013 debutový album Hands Indie Air a so Singlom New Hope vyhrali súťaž Demovnica_FM a potom viackrát aj hitparádu Rádia_FM Osmička. Rok 2017 na jar privítali druhým štúdiovým albumom Noise Blast.

18:00 / koncert / Queer Jane (Demovnica_FM)
Chytľavé melodické piesne Queer Jane vám pripomenú 60. roky. Na Urban Markete zahrajú piesne z debutového albumu Flowerville, ako aj najnovšej dosky Home, ktorá uzrela svetlo sveta začiatkom tohto roka.

20:30 / koncert / Nightlines
Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je hudobný skladateľ, elektronický hudobný producent a spevák z Bratislavy. Jeho tvorbu charakterizujú elektronické, pestré produkcie so spevom a slovenskými textmi. Nedávno mu pod hlavičkou vydavateľstva ajlavmjuzik vyšiel album s názvom Protisvit.

21:30 / koncert / Načeva + DJ Five + Tentato (CZ)
Česká speváčka Monika Načeva predstaví svoj nový album Průvan v hlavě, na ktorom spolupracovala s DJ Five, ako aj slovenským beatmakerom Tentato. Krehké slová spievané drsne zamatovým hlasom Načevy dopĺňajú temne vŕzgajúce a úderné beaty.

22:45 / koncert / NVMERI
Slovenská kapela na svetovej úrovni, aj tak sa právom dajú charakterizovať NVMERI. Tento rok im vyšiel už tretí štúdiový album s názvom I don’t think so, ktorý sa stretol s množstvom pozitívnych ohlasov od fanúšikov aj odbornej verejnosti.

00:00 / dj set / Inkwall
S novým albumom sa hlási aj mladý talent slovenskej elektronickej scény Inkwall. Vo svojej tvorbe sa nebojí experimentovať s rôznymi žánrami, o čom vás presvedčí aj skladbami z najnovšieho počinu ONE LIFE IN DELHI.

01:30 / dj set / Biomat
Jeden z veteránov na slovenskej elektronickej hudobnej scéne. Biomat okrem Djingu a hudobnej produkcie ovláda aj umenie turntablismu. Príďte sa presvedčiť.


Nedeľa, 10.12.

11:00 / dj set / MtotheG
Nedeľnú náladu vám na uvítanie vytvorí MtotheG. Vydavateľ, producent, promotér a zberateľ vinylov, ktorý stojí za urbánnou značkou ArtAttack aj vydavateľstvom ajlavmjuzik.

15:00 / koncert / Silvia Speaks
Silvia Speaks je nový, darkpopový projekt na slovenskej scéne. Vo svojej tvorbe používa klavírne tóny v kombinácii s mikroelektronikou a synthovými zvukmi zabalené v expresívnych textoch.

16:00 / koncert / Prie100R (Demovnica_FM)
Kapela prie100r má na konte videoklip k debutovej skladbe “Pod krídlami z oleja” a so skladbou “Modelujem z vône” sa úspešne umiestnili v súťaži Demovnica_FM ako víťazi 169. kola. Okrem živých hraní sa pilne venujú nahrávaniu ďalších skladieb s jasným cieľom vydať v roku 2018 svoj debutový album.

17:00 / koncert / Stereofox (Demovnica_FM)
Elektronicko-gitarové duo s nádychom psychedélie. Viktória Šmídová a Radim Kocourek tvoria presne štruktúrované piesňové formy, ktoré striedajú abstraktné improvizované pasáže. Do sveta zatiaľ vypustili jeden demo album s názvom Layers.

18:00 / dj set / WhiteAss
Trnavský DJ WhiteAss má za sebou koncertné vystúpenia so Strapom, aj živelné akcie v rodnom meste. Urban Market ukončí selekciou hudby nesúcou sa v duchu hip hopu, turntablismu a scratchu.