24. 05. 2019

SWAPovanie oblečenia je opäť tu!

SWAPovanie oblečenia je opäť tu! Kde? No predsa na Urban Markete. SWAP je príležitosť priniesť oblečenie, ktoré nenosíte a len tak stojí v skrini. Jeho hlavným cieľom je dostať toto oblečenie naspäť do obehu. Tak ako môžu vaše kúsky urobiť radosť novému majiteľovi. Rovnako si aj vy možno nájdete oblečenie, ktoré vám v šatníku chýba.


SWAP na Urban Market (Spring Edition)
SOBOTA: 11:00 – 21:00
NEDEĽA: 11:00 – 18:00


VSTUPNÉ na SWAP je 5 eur a SWAPovať môžeš oba dni.
SWAP je sprievodným podujatím Urban Market 2019 (Spring edition). Preto nezabúdajte, že ak chcete prísť na SWAP je potrebné zakúpiť si vstup aj na samotný Urban Market. Na SWAP sa inak nedostanete.

MOŽNOSTI ZAKÚPENIA VSTUPNÉHO NA Urban Market 2019 (Spring Edition):
Permanentka: 15€
Dostupná iba do 30. mája 2019 v predpredaji a na mieste v piatok, 31. 5. do 22:00. Permanentka oprávňuje držiteľa na vstup na Urban Market a sprievodné aktivity počas celého víkendu, vrátane Urban Market Friday Night, Urban Market Saturday Night a SWAPu oblečenia.

Urban Market | Denné vstupné
Denné vstupné oprávňuje na vstup na Urban Market iba v deň, kedy bolo zakúpené. Platí sa iba na mieste pri vstupe na podujatie.
Piatok: 3 €
Sobota: 3 €
Nedeľa: 3 €

SWAP
na mieste: 5 € (platí iba na SWAP v sobotu aj nedeľu, je potrebné zakúpiť si aj vstup na samotný urban Market)
SWAP + Urban Market | Denné zvýhodnené vstupné: 6 €


ČO JE SWAP A PREČO PRÍSŤ?
SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stoji v skrini späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, že? Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.


AKO TO FUNGUJE?
Na SWAPe vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.

Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť neobmedzené množstvo oblečenia. Na SWAP sa počas celého víkendu môžete kedykoľvek vrátiť.

SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa na naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.
Na SWAP môžete prísť aj ak neprinesiete kúsky na výmenu.


ČO NA SWAP NEPATRÍ?
– Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
– Roztrhané a predraté nohavice
– Kúsky s fľakmi
– Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
– Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
– Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky


ĎALŠIE INFO:
Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil.

Rovnako ako nie je možné sa na SWAP dostať bez zaplatenia vstupného na Urban Market 2019 (Spring Edition).

Na SWAP nám už nenoste OBLEČENIE NA RECYKLÁCIU. Ak máte doma kúsky, ktoré by sa dali využiť na recykláciu, tieto pokojne odovzdajte do zberných kontajnerov na textil, ktoré sa v Bratislave nachádzajú na každom sídlisku. Oblečenie sa zo zberných kontajnerov dostane do triediarne, kde sa vytriedi a odovzdá na recykláciu.

Oblečenie na SWAPe sa vymieňa – nepredáva. Oblečenie získané na SWAPe neslúži na ďalší predaj!

Oblečenie, ktoré po SWAPe ostanú odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita