24. 12. 2014

Ďakujeme: Takýto bol Urban Market 2014 (Winter Edition)

To najlepšie z módy, dizajnu a zábavy sa zišlo 13. – 14. decembra v bratislavskej Starej tržnici. Zimný Urban Market tu na svoje piate narodeniny predstavil viac než stodvadsať dizajnérov a môže sa pochváliť účasťou vyše piatich tisíc návštevníkov! 

Urban Market sa na svoje piate narodeniny predstavil v skrátenej dvojdennej verzii, ktorá mu však veľmi svedčila. Počas soboty a nedele, 13. – 14. decembra Starú tržnicu navštívilo viac než 5 000 návštevníkov, ktorí si mohli vybrať dizajnové kúsky od vyše stodvadsiatich slovenských aj českých dizajnérov.

Urban Market ani tento rok nezabudol na sprievodný program, diskutovalo sa o umení a životnom štýle s Čerstvé Ovocie_FM, Slovenským centrom dizajnu aj projektom Foodcult, vyrábali sa vianočné ozdoby s Instantshopom, kanzashi kvety so Steampunk Jewellery a spoznávali nové chute s Pyré, hudobné obzory nám zase rozšírila Demovnica_FM a jej nové talenty na Go2Stage.

Počas oboch dní si návštevníci mohli na galérii pozrieť výber súčasného slovenského umenia na výstave Paint it B(1)ACK, zabaviť sa hraním ping-pongu aj videohier v Slowatch chillout zóne a osviežiť sa alko aj nealko nápojmi v TUTO Excelent Zóne.

Zahanbiť sa nenechali ani nočné parties v KC Dunaj, v piatok nás nažhavili B2B DJské sety pod taktovkou ajlávmjuzik, v sobotnú noc klub praskal vo švíkoch a všetci sme sa výborne bavili na rapperskej šou Prezidenta Lourajdera s Emilom a Eremena s Petijeem, historicky prvom koncerte Billy Barman v KC Dunaj aj počas tanečných setov PPE a Purist DJs a Yanka Krála.

Piata, zimná edícia Urban Marketu bola jednoducho výnimočná. Výborný dizajn, čerstvá móda, knihy, doplnky, kopa kreatívnej tvorby na jednom mieste, v jeden víkend, doplnené o dobrú hudbu, atraktívne workshopy, umenie na každom kroku, zábava a stretnutia kamarátov, dizajnérov, umelcov, dáva Urban Marketu neopísateľnú atmosférou. Ďakujeme všetkých návštevníkom, účinkujúcim aj partnerom. Bez vás by to nešlo. Tešíme sa na ďalšie ročníky a veríme, že stále budeme kvalitu posúvať vyššie a stále viac a viac ukazovať, že dobré veci musia byť videné. Čakanie si skráťte sledovaním video-reportu alebo nazrite do galérie zimného Urban Marketu.

Urban Market 2014 (Winter Edition) from Urban Market on Vimeo.

A komu sa neušlo alebo sa nedostal k časopisu, tu je jeho elektronická verzia. Klikajte sem, na issuu.com.


Ďakujeme za spoluprácu Starej tržnici, Slowatch-u, OWL Illustration a internetovému vydavateľstvu ajlávmjuzik, hlavným partnerom: Excelent (pivo #podlaseba), Tlačiarni Bardejov, Jameson Ambassadorovi na Slovensku a partnerom RedBull, Hlavné mesto SR Bratislava, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné strediskoDemovnica_FM Go2stage, Tuli vaky, Absolut Vodka a Becherovka. Za finančnú podporu ďakujeme Ministerstvu kultúry Slovenskej republiky a za mediálnu podporu partnerom: Kam do mestacitylife.skRadio_FM,  artattack.sk, in.ba, doba.skshiz.sk, designby.skPyré a predpredaj.sk.

Ďakujeme všetkým predajcom: 82 bøok & design shõp / Antikvariát Olejar Books / ARTFORUM / Designum / Egreš Magazín / Flash Art / Instant Shop / literarnyklub.sk / Pretty paper / Pyré /remini / Vydavateľstvo SLOVART / BeWooden / BigWood / Drevoland TOSA / maku. / Mr.Wood / Stickerwood / ACID-DESIGNS / Ateliér Chmelař E. / HELMONA / HOGO FOGO / Jamaka /Kikasla / LK minilab / Loris / Made by Jašika / Makiwanrurash / Minka / monky /Pin-To / qplusbodka / Silvia Bartová / Steampunk Queen Jewelry / STELLION / Svadbolina / Tamarchi / Turzo / veroin / Yo_Soy / Zzuzzi – Zuzi Hake / abideless / Buffet Clothing / Bratiska / City Folklore / Cocopinda / DEARFRIENDSDenamit / Divarush / Fellows / Fun da Luka / Happy Socks / HUCIdesign /Chriss Pola / LICHI Lull Loungewear / Mešuge / MUXU / My Dear clothing / Nemám čo na seba ! / Noctambule / PISKACIE TRIČKÁPokojík / SEWOLOGYLAB / slowatch / sure – T / torteelas / ty-gallery / We Are Not Sisters / Gentlemen’s / HOFFE / MAKA GALLIK / Splendix / Varsity Project / ALALA / Bio Eco Cool / Cuddline / Hachi / handmade by lilien / Haraburdart /Little Poppy / Lovely Little Something / mile / OLLIE.SK / Pán Medvedík / pippilotta / Adell / ArtAttack Shop / BUBAK design / ellena / Gibbon / CHOOZE shop / JudaJakoba / Hento Toto / La Luce / LiliEn re-produkt / Lovemusic / mabets.sk / Mirrage / POCTIVO / popular / Pupavka / Reserve 07 / Retart / VELO LOVE – Štýlové mestské bicykle / Verbua / WooleWo / ZOOT / baobabshop.sk / Goriffee Green Plantation / Herbert Sirupy / CHOCOMAZE / Luigiho báječné taštičky / Matchatea / Miškine domáce džemy / moshimoshi.sk / Opre’ / Pán Králiček / Poľná Kuchyňa / Schöndorf Bio Cafe / Tradičné Holandské Wafličky / Veggie / Vinařství u Kapličky / VINOPUBLIKA a ostatným umelcom a hudobníkom, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou Urban Marketu.

Ďakujeme všetkým ľudom, ktorí nám nezištne pomohli, našim dobrovoľníkom Karin, Alenke, Zore, Mikulášovi a Jozefovi.

A posledné Ďakujeme patrí všetkým vám, ktorí sa cez víkend 13. – 14. decembra zastavili v Starej tržnici a odniesli si kúsok umenia a aj keď nie umenia tak aspoň tej dobrej atmosféry.