09. 05. 2017

Urban Market 2017 (Spring Edition)

Urban Market je predajná výstava dobrej módy, dizajnu, šperkov, doplnkov a kreativity v najrôznejších podobách. V roku 2017 bude Urban Market prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už po ôsmykrát. Uskutoční sa v budove Fakulty architektúry STU a jarná edícia podujatia sa už tradične koná v rámci bratislavských Dní architektúry a dizajnu (DAAD). Témou podujatia je RETROSPEKTÍVA.

– viac ako 100 predajcov módy, šperkov, doplnkov a dizajnu
– streetfood zóna
– živé hudobné vystúpenia
– diskusie a prednášky
– výstavy a premietania filmov o architektúre
– umelecké inštalácie
– tvorivé workshopy

Od piatku, 2. júna do nedele, 4. júna nájdu návštevníci na Fakulte architektúry STU viac ako stovku výrobcov a predajcov originálnej módy, šperkov, dizajnu či doplnkov. Doplní ich nemenej autentická food zóna, výstavy architektonických projektov a premietania filmov o architektúre V4, prezentácie a diskusie, tvorivé dielne a ďalšie príjemné aktivity. Témou jarného Urban Marketu je tento rok RETROSPEKTÍVA. Program na Fakulte architektúry v piatok aj v sobotu doplnia afterparties v bratislavských kluboch.


Urban Market 2017 (Spring Edition)
2. – 4. 6. 2017
Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava
Vstupné na mieste: 3 € (platí na všetky tri dni)
Predpredaj permanentiek nájdete na tomto linku.

Otváracie hodiny
Piatok, 2. 6.
Predaj: 16:00 – 21:00
Sprievodný program: 16:00 – 23:00

Sobota, 3. 6.
Predaj: 11:00 – 21:00
Sprievodný program: 11:00 – 22:00

Nedeľa, 4. 6.
Predaj: 11:00 – 18:00
Sprievodný program: 11:00 – 19:00


DAAD je každoročný festival oslavujúci architektúru, dizajn a umenie, tvorivé bohatstvo, sociálne dôsledky a silu na zmenu.

V dnešnej dobe by sme nemali zabúdať na našu minulosť a preto sme sa rozhodli zvoliť tému jarného vydania RETROSPEKTÍVA. Chceme konfrontovať minulosť s našou prítomnosťou, hľadať veci a okolnosti, z ktorých sme my a naši dizajnéri a kreatívci pri svojej tvorbe vychádzali. Retrospektíva nie je len retro. Retrospektíva je pohľad späť na veci, ktoré nás ovplyvnili. Záznam dokladov o spoločenskom a kultúrnom vývine človeka a spoločnosti, o vývoji a zmenách dizajnu, architektúry, módy. Dnes sa vraciame k štýlom rokov minulých. Čoraz častejšie sa do našich šatníkov a interiérov vracia sviežosť, farebnosť a výraznosť a hlavne sloboda. Nespútanosť, spontánnosť, sloboda v myslení aj prejavoch. Vďaka tomu sa mení aj móda, a to nielen v súvislosti s oblečením.

Fakulta architektúry STU Bratislava. Už v rokoch 1947-1949 vytvoril Emil Belluš, ktorý patrí medzi našich najrešpektovanejších architektov 20. storočia, projekt Pavilónu teoretických ústavov SVŠT pre práve založenú školu. Realizácia sa uskutočnila v rokoch 1950-1952. Budova bola určená predovšetkým na výchovu architektov a tak je tomu až do dnes. Svojím charakterom a komplexným riešením možno túto budovu považovať za jedno z vrcholových diel architekta Emila Belluša. Presviedča nás o tom jej architektonický a priestorový koncept, celkové technické vybavenie, riešenie detailov a použitá škála materiálov, ako aj ich vysoké technické a remeselné zvládnutie. Za Národnú kultúrnu pamiatku ju vyhlásili v roku 1986.


Urban Market Friday Night
2.6. 2017 / 22:00
Nu Spirit Club, Štúrova 3, Bratislava
Vstupné: 4 € predpredaj / 5 € na mieste
Predpredaj nájdete na tomto linku.

NVMERI live / Vili:am & Stroon (PPE DJ set) / Purist DJ set / Skank & Milosh (Leporelo_FM) / Galagha & Gabanna (drumatique, Scena_FM)

Urban Market Saturday Night
3.6. 2017 / 21:00
Luna Bar, Rajská 2, Bratislava
Vstupné: 10 € v predpredaji
Pozor! Kapacita Luna Baru je limitovaná!
Predpredaj nájdete na tomto linku.

Billy Barman, Návraty (Beyuz & Tono S.), Emonoizboyz & VJ Sicknico, Joe Trendy


Organizuje: Čerstvé Ovocie, n.o.

V spolupráci s: DAAD / Dni Architektúry a Dizajnu, Fakulta Architektúry STU
Umeleckú časť projektu finančne podporuje: Fond na podporu umenia
Finanční partneri: Excelent, Kingswood, Ars Bratislavensis
Partneri: Bratislava – Magistrát hlavného mesta SR, Clubovka, Španielske veľvyslanectvo, Jameson Irish Whiskey
Mediálni partneri: Rengl, CITYLIFE.SK, Denník N, Hudba.sk, in.ba, Radio_FM, REFRESHER, Kam do mesta

Predpredaj permanentiek a samostatných vstupov na piatkovú a sobotnú afterparty: PREDPREDAJ.SK