04. 12. 2017

Urban Market aj pre deti, aj pre rodičov.

Lokálnu módu, dizajn, šperky a doplnky nielen zo Slovenska, prestaví Urban Market v novom industriálnom priestore od 8. do 10. decembra 2017. Najvýraznejšia predajná výstava sprevádzaná workshopmi, diskusiami, koncertmi, ale aj rozhovormi s tvorcami ukáže viac ako 50 nových značiek v Mlynici na Turbínovej ulici v Bratislave.

Ak hľadáte inšpiráciu na vianočné darčeky alebo potrebujete osviežiť detskú izbu pre vašich drobcov, dávame Vám do pozornosti len pár z vybraných značiek, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť v modernej budove, ktorá bude po prvýkrát sprístupnená verejnosti počas tohto podujatia. Okrem pekných darčekov sme pre vás a vaše ratolesti pripravili aj veselý program. Úsmevy na tvárach so svojimi pesničkami v sobotu o 14:00 vyčaruje Notový Danny a nejedno malé srdiečko poteší aj Divadlo Fí s predstavením Recept na leva. To sa uskutoční v nedeľu, opäť o 14:00.


Program pre deti:

Sobota, 9.12.

14:00 / hudobné vystúpenie pre deti / Notový Danny
Notový Danny je hudobný projekt venovaný deťom akéhokoľvek veku. Hudbu pre deti obohacuje o rôzne aktuálne žánre sprevádzané vtipnými a náučnými textami. Príďte sa zabaviť aj so svojimi ratolesťami!

Nedeľa, 10.12.

14:00 / divadlo pre deti / Divadlo FÍ: Recept na leva
Anka sa stretáva s Hankou a toto zdanlivo náhodné stretnutie vyústi do veľkého dobrodružstva! Hanka sa mení na leva a jediný, kto jej dokáže pomôcť je Anka. Dokáže to? Zistíte aj so svojimi drobcami na nedeľnom poobednom predstavení!


Dávame do pozornosti:

Hračkovaky od Juicy Monsters s autorskou potlačou vyrobené na Slovensku sú produktom, ktorý nesmie chýbať v žiadnej domácnosti s malým alebo veľkým dieťaťom. Ich prepracované detaily ako vnútorné vrecúško na zips alebo priestor na označenie menom dieťatka potešia nejedného rodiča. Autori veselých a farebných hračkovakov vytvárajú multifunkčný produkt, ktorý sa má zapáčiť najmä deťom, ktoré  sa snažia aj nenásilnou formou naučiť zapájať do domácich povinností. Stačí sa už rozhodnúť pre dizajn a to, či do neho uložíte lego, stavebnice, káble, náradie, ceruzky alebo niečo iné.

Spomienky na naše detstvo sa snažia oživiť vankúše od Mellow. Stačí si vybrať obľúbený motív, ktorý pripomenie dobrodružstvo z detstva, tajomstvá, rozprávky a príbehy, ktoré sme milovali ako deti.

Ekologické látkové plienky s certifikátom Global Organic Textile od Petit Lulu sú šetrné k životnému prostrediu, ako aj k pokožke detičiek. Počas Urban Marketu sa budete môcť dozvedieť ako správne používať tieto plienky z prírodných materiálov, ale aj to, ako s nimi môžete naučiť dieťatko chodiť na nočník, či ako sa správne recyklujú.

Mamičky a oteckovia, ktorí hľadajú niečo výnimočné pre svoj najmenší poklad by mali zbystriť svoju pozornosť. Nová dizajnová značka Herzchenklein ručne vyrába produkty pre tých najmenších, ako sú retiazky na cumlíky, zajačikov, detské sedačky s menom dieťatka alebo bez. Okrem toho v ich ponuke nájdete aj deky do postielok a drevené hračky v škandinávskom štýle.

100% nezávadná, bezpečná a na Slovensku vyrobená kreatívna IKAMIGO® stavebnica bude veľkou výzvou pre každé dieťa, ale aj dospeláka. Bez pribaleného návodu na použitie posilníte tvorivosť a fantáziu spájaním bielych krabičiek v rôznych veľkostiach do tvarov, aké vás len napadnú. Nebojte sa použiť pribalený suchý zips alebo použiť farby či iné ozdoby.

Spojenie techník šitia, háčkovania, pletenia, ilustrácie a digitálnej grafiky odprezentuje značka Ka.Mi.kO vo svojom novom dizajnérskom koncepte URBAN BABY by Ka.Mi.kO. Už aj deti môžu mať precízne spracované doplnky, hračky a oblečenie z najkvalitnejších materiálov.

Pod značkou CHATEEE objavíte mikiny, tričká, tašky a nášivky pokryté suchým zipsom.  Mikiny, tričká a tašky spolu s nášivkami slúžia na vzájomné komunikovanie medzi ľuďmi „chatovanie.“ Fungujú na princípe nalep, odlep, vymeň. Jedna mikina, desiatky nášiviek, stovky kombinácií. Každý deň nová mikina, každý deň nový odkaz.

mile je úspešná značka, za ktorou stoja dve maminy a ich deti. S novým ateliérom v novej Cvernovke (bývalá chemická škola) vymysleli kolekciu nielen pre deti. Spojili svoje sily s dizajnérom písma Ondrom Jóbom a Mr. Woodom a vytvorili spolu „písmenkovú“ kolekciu, ktorú môžete zohnať aj na Urban Markete. Okrem toho u nich nájdete detské body, pančušky s trakmi aj bez trakov, všetky navrhnuté a ušité s láskou na Slovensku.

Leňoška, hojdačka, preliezka, šmýkačka, skrýša, stupienok, mostík, hračka, skejtík,… a mnohé iné prívlastky možno dať multifunkčnej doske VAWA balance board. Hračka a cvičebná pomôcka v jednom zabezpečí radosť z pohybu celej rodine. Naučí Vás vnímať vlastné telo v priestore, spomaliť a tešiť sa z prítomného okamihu. Minimalistická, dizajnová a z bukového dreva sa dokonale hodí do každej domácnosti.

Pucle vznikli z túžby otvárať svet umenia a dizajnu novým spôsobom. Prostredníctvom ilustrácií slovenských autorov môžete oživiť domov a zoznámiť deti s domácou tvorbou. Nosným prvkom Puclí je grafický motív od výborných slovenských ilustrátorov a umelcov, ktoré sú potláčané na recyklovaný materiál a zasadené do ručne robených drevených rámov. Hravá forma nielen baví, ale aj otvára dialóg o kultúre v domácom prostredí.