30. 11. 2019

Afterparty s top zastupením lokálnej klubovej scény

Prvý deň zimného Urban Marketu 2019 zavŕšime v priestoroch klubu WAX na Námestí SNP! Stuhnuté končatiny najskôr rozhýbeme na diskusii a tanečnom workshope s Otcom Mircom a následne nás až do rána bude baviť top výber slovenskej klubovej scény. See u there!


Urban Market Friday Night
06.12.2019
WAX, Námestie SNP 30, Bratislava


19:00 Streetkom: Diskusia o streetdance komunite
21:00 Otec Mirec tanečný workshop: House Dance
22:00 Hugo HypeTrain
23:00 Jimmy Pé
00:00 Eva Porating 
01:00 FVLCRVM 
02:00 KEWU (CZ)
03:00 Paradiso Rhythm


Do 22:00 vstup voľný
Po 22:00 vstup 5Eur


KEWU (CZ): Kewu funguje na pražskej elektronickej klubovej scéne už dlhšiu dobu a je členom kolektívu UNIZONE, ktorý organizuje klubové noci po celej Českej republike. Zároveň sa podieľa na dramaturgii eventov ADDICT. V jeho setoch nájdete väčšinu súčasných foriem klubovej hudby, od Jersey Club cez Grime, Ghetto house až po Rap a Juke. Zahral si už po boku umelcov ako Tommy Genesis, Sophie, Badgyal, Omar Souleyman či Kingdom. 
–> SOUNDCLOUD

Eva Porating: Eva Porating je Slovenka aktuálne žijúca v Prahe, ktorá si získala svoje miesto na scéne vďaka brnenskému klubovému fenoménu MUAH. Eva je vášnivá zvuková objaviteľka, ktorá ťahá inšpiráciu zo súčasných ozvien UK bass. Okrem hrania v rôznych kluboch v strednej Európe je Eva tiež moderátorkou na českom Radio 1 a objavila sa v prvej edícii Boiler Room Prague.
–> SOUNDCLOUD

Hugo HypeTrain: Hugo Hypetrain hrá temné melódie pôvodom z južnej strany Chicaga a severnej strany Londýna. Venuje sa vkusnej, minimalistickej elektronickej hudbe a súčasnému originálnemu zvuku prevažne z UK. Jeho sound charakterizuje zmes žánrov ako Bass music, Footwork, Grime, Deep DNB a Garage – všetko v trochu temnejšom podaní. Známy je aj svojimi spoluprácami, kde presahuje aj do iných žánrov.
–> SOUNDCLOUD

Jimmy Pé: Stálicu slovenskej klubovej scény Jimmy-ho Pé hádam netreba dvakrát predstavovať. Pre jeho sety aj produkciu sú typické zlomené rytmy a striedanie melanchólie s eufóriou. Tento spoluzakladateľ vydavateľstva GERGAZ sa už ocitol v line-upe festivalov ako Sziget festival, Outlook Festival, Liverpool Sound City, Ment Ljubljana, Pohoda Festival, Colours of Ostrava a supportoval umelcov ako Hudson Mohawke, Four Tet, Thundercat či Dorian Concept.
–> SOUNDCLOUD

FVLCRVM: Ďalší z top slovenských producentov, ktorý si získava stále viac uznania od hudobných kritikov aj fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. FVLCRVM-ov zvuk je jedinečným mixom štýlov ako Jersey Club, Footwork, Future Beats, Grime, ale aj takých, ktoré ešte ani nemajú meno. Silný dôraz na výbušné beaty a melodické kompozície pravdepodobne vychádza z čias, kedy sa tento hudobník za mladi venoval gospelu v cirkevnej kapele.
–> SOUNDCLOUD

Paradiso Rhythm: Za pseudonymom Paradiso Rhythm sa skrýva mladý košický producent Dávid Varchola, ktorý je na Slovensku cenným, no skrytým pokladom. Na domácej scéne sa mu takmer vôbec nedostáva pozornosti, v zahraničí však o ňom píšu etablované hudobné webmagazíny. Okrem housovej hudby, ktorú Dávid tvorí na svetovej úrovni, sa stará aj o svoj label House Of Unity, v ktorom predstavuje umelcov z viacerých krajín.
–> SOUNDCLOUD

Streetkom: Diskusia o streetdance komunite: V akej kondícii je slovenský tanec? Čo obnáša byť tanečníkom profesionálom? Ako edukovať bežného človeka o tanci? Je tanec dostatočne ohodnotený? Aká je dôležitosť hudby v živote tanečníka? Tieto otázky a mnohé ďalšie si pre svojich hostí pripravil Otec Mirec, moderátor diskusie s názvom Streetkom: Diskusia o streetdance komunite. Do diskusie prijali pozvanie tanečník, choreograf a organizátor Jaro Bekr, priekopníčka extravagantného štýlu vogue Monika Prikkelová, úspešná tanečníčka, ktorá stála pri rozvoji tanečného štýlu dancehall Barbora “Beshiu” Žišková a náš svetovo uznávaný DJ pohybujúci sa v streetdanceovej komunite BJ Piggo. Pozývame vás na warm-up piatkovej Urban Market Friday Night.

Otec Mirec tanečný workshop: House Dance: House dance je americký klubový tanec, ktorý sa formoval v 90. rokoch v kluboch Chicaga a hlavne New Yorku. Je to uvoľnená forma tanca, ktorá je z veľkej časti ovplyvnená new yorkskou latino komunitou, stepom, lindy hop-om ale aj príbuznými klubovými štýlmy waackin’ a Vouge. Otec Mirec je jeden z pionierov slovenského house dance a zasvätí Vás do pulzujúcej atmosféry a základných technických prvkov tohto štýlu. Neskôr si to budete môcť vyskúšať v praxi na afterke.