30. 11. 2019

Rap, punk aj disko s dávkou nadsádzky a recesie

Zábava ako sa patrí. Oslava, aká tu ešte nebola. Rap, punk aj disko s dávkou nadsádzky a recesie. Takú pestrú, multižánrovú áfterku si ani nepamätáme. Urban Market Saturday Night – horúčka sobotňajšej noci sa po rokoch vracia späť do KC Dunaj. A spolu s ňou aj česká recesistická skupina raperov Opak Dissu Label, malokarpatská antišportová legenda Vydrapená Bužírka Punk System a kapela Balaton, v ktorej repertoári cítiť najmä piesočnaté pláže, divoké kone a drahé šperky. Svoje našľapané footworky budete môcť ukázať pri tanečných setoch rakúsko-slovenského DJ dua Assquakess. Nebudú chýbať ani zábavní púšťači veselej hudby Italo Mario Italo, Spektakuläre Paula a nádejný side project frontmana kapely TLKSHW Andreasa Imricha aka DJ Debhyl Youtube set.


Urban Market Saturday Night
07.12.2019
KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava


20:00 Spektakuläre Paula
21:30 Vydrapená Bužírka Punk System
22:30 DJ Debhyl Youtube set
23:00 Opak Dissu
00:00 DJ Debhyl Youtube set
00:30 Balaton
01:30 Assquakess
03:00 Italo Mario Italo (Sála)


Vstup 6 Eur


Opak Dissu (CZ): Český kolektív Opak Dissu spôsobil menšiu senzáciu, keď sa jedného dňa vyplavil na svetlo lokálnych internetov. Recesistická skupina rapperov, ktorí sa vydávaju za bizarné karikatúry a postavičky by mohla naznačovať, že zábava a nadhľad budú v ich prípade na úkor kvality, ako to väčšinou pri recesistických projektoch býva. Tu však narážame na omyl(lol).

Po vypočutí trackov od kráľa moravskej odnože redneck rapu, ASAP JARDY, si totiž pozorné ucho poslucháča nemôže nevšimnúť originálny a do detailov premakaný flow, vtipné a prirodzené texty a určite aj výber tých správnych podmazov, ktoré sú buď prebraté zo zahraničných hitoviek súčasnej trapovej scény, alebo pochádzajú z ich vlastnej dielne.

Postavy ako Aštar Čedar, Yung Lvíše, alebo Don Chain takisto originálnym spôsobom ironizujú hip hopové stereotypy a s nadhľadom svojimi skills pochovávajú scénu, ktorá má so svojím egom občas naozaj vážny problém.
–> SOUNDCLOUD

Vydrapená Bužírka Punk System: Malokarpatská antišportová legenda pôsobiaca na katedre kulturológie Fakulty histórie a vízií Univerzity Janka Pukoslava Hokejku. VBPS vznikla začiatkom tohto tisícročia ako umelecká odpoveď na dominanciu fitness klubov na Slovensku. S týmto fenoménom sa vyrovnali v pesničke Revolúcia, kde navrhujú zmeniť všetky fitká na krčmy, v ktorých by dunela ich tvorba.

Za najhorší deň kariéry skupiny sa považuje jedenásty máj 2002, kedy slovenskí ľadoví hokejisti vyhrali zlato na majstrovstvách sveta. Odvtedy berie skupina svoju misiu veľmi vážne, podarilo sa jej napríklad takmer vypredať WC stage na festivale Rockový Mikuláš v Trenčíne, začala tiež aktívnejšie hrávať po kluboch, chatách, pajzlíkoch a odvážnych festivaloch Slovenska a Česka. Odohrala aj koncert v niekoľkotisícovej hale v macedónskom Skopje (kde počas ich koncertu bolo zhruba toľko ľudí ako na spomínanom WC stage v Dome Armády v Trenčíne).

VBPS sú prvou punkovou skupinou s vlastným čašníkom, ktorý sa stará okrem samotných členov aj o odvážnych návštevníkov, ktorí sú ochotní vychutnať si borovičku so žinčicou, či pepermintový likér s burčákom.

Balaton: Hudobné zoskúpenie Balaton sa snaží ľuďom prinašáť ponuku kvalitného tanca v rytmoch world music a disco. V repertoári cítiť najmä piesočnaté pláže, divoké kone a drahé šperky. Spevák Martin “Jarda” Kadlečík touto formou volá mladú generáciu späť na parket.

Assquakess: Rakúsko-slovenské DJské duo, ktoré vás nenechá chladnými. Adriana a Barbara svojimi tanečnými setmi už vymietli nejeden klub v Bratislave, Žiline, Brne, či vo Viedni. Zahrali si na parties so svetovými menami ako Shlohmo, Zebra Katz, Hudson Mohawke, Louisaah, Cid Rim, Dorian Concept či Slick Shoota. Ich sety sú tanečné, neboja sa kombinovať staré klasiky s aktuálnymi trendami a v žiadnom prípade nedajú dopustiť na juke.
–> SOUNDCLOUD

Spektakuläre Paula: Produkčná Paula Poštolková aka Spektakuläre Paula, známa aj ako programová kráľovná Novej Cvernovky a promotérka obľúbených techno akcií „Nočná“. Paula sa podiela aj na mnohých slovenských hudobných festivaloch, vrátane trenčianskej Pohody. Na sobotnej Urban Market afterparty zahrá warm-up set svojich obľúbených indie-elektro-popových piesní, ktoré reflektujú to najlepšie a najzvrhlejšie z jej komplexného hudobného vkusu.

Italo Mario Italo: Vraj famózny langoš je u Mikiho v Ivanke pri Dunaji. My však tvrdíme iné. Langoš, čerstvý a chrumkavý, nájdeš na afterke v KC Dunaj. DJ Luigi je mŕtvy. Nech žije Italo Mario Italo! Jedna polovica selektorského dua Dedinský rozhlas. Mário, Head of Skrytý Bar v Novej Cvernovke, nás dennodenne zásobuje kofeínom či ponukou veselých miešaných drinkov. After afteru tak bude patriť jedine mixu najnepredvídateľnejších disko skladieb, ktoré roztancujú nejednu bosú nohu. 

DJ Debhyl Youtube set: Frontman kapely TLKSHW Andreas Imrich aka DJ Debhyl vám naservíruje nekompromisné hity indie scény. Andreas svoj barový online set najhorúcejších skladieb možno doplní aj o piesne na želanie. Každopádne, pozorne budeme sledovať prácu s mixpultom a jedinečnosť prísnych prechodov.