04. 12. 2016

Urban Market Stage

Keďže v decembri nám už celkom prituhuje, denný hudobný program sa na Urban Market 2016 (Winter Edition) presúva z námestia do foajé Fakulty architektúry. Urban Market Stage ukáže výber mladej, aj skúsenej časti slovenskej hudobnej scény.

9. 12. / Piatok
17:00 set: MJ
19:00 set: Tana Deformed
21:00 koncert: Andrea Bučko & Mária Kmeťková

10. 12. / Sobota
12:00 set: RNGO
14:00 set: Bass(t)art
16:00 set: Oksyi
17:00 koncert: Kristína Prablesková & Milusion
18:00 set: Mir Illegal
21:00 koncert: Talkshow 

11. 12. / Nedeľa
12:00 set: Duhan
15:00 set: Paul Muts
17:00 koncert: SAYS
18:00 set: Paul Muts


MJ > Selektor, architekt, dizajnér aj organizátor podujatí. MJ je dvorným grafikom klubovej noci Indie Air a Real Something akcií. Vo svojej hudobnej persóne sa venuje scéne elektronickej, indie a alternatíve.

Tana Deformed >Tana je skúsená DJka a promotérka, ktorá nemôže chýbať na žiadnej poriadnej indie akcii. Do svojej selekcie sa okrem indies nebojí primiešať aj aktuálne hity a elektro remixy.

Andrea Bučko & Mária Kmeťková > Andrea je absolventkou divadelnej réžii, aktuálne si však získava pozornosť verejnosti najmä ako talentovaná hudobníčka. Na konte má už dva albumy, “In the middle of…” a “Polarity”, pričom na oboch spolupracovala s dlhoročnou kamarátkou a harfistkou Máriou Kmeťkovou.

RNGO > Bratislavského DJa RNGO môžete poznať z vysielania rádia TLIS aj množstva žúrov a ďalších akcií. V jeho setoch nájdete štýly trap, twerk, house, techno, bass či alternative.

Bass(t)art > Aj keď je zima, aj keď je mráz, selecta Bass(t)art z Trenchtownu rozhýbe so svojou tanečnou karibskou selekciou dancehallu a reggae aj geriatrickú ambulanciu. Je to známy Pum Pum Lover…

Oksyi > Oksyi sa hudbe aktívne venuje približne 5 rokov, má za sebou množsvo koncertov na Slovensku aj v Čechách. Hudobne sa nechce škatuľkovať, no nachádza sa niekde medzi alternatívnym punkom a folkom.

Kristína Prablesková & Milusion > Kristína Prablesková je mladá speváčka s pôsobivým hlasom. V jej piesňach vás uchvátia unikátne svojské, hravé ale zároveň hlboké texty Petra Hupku. V projekte Milusion sa Kristína predstaví v spoločnosti gitaristu Stana Počajiho (Aftertee) bubeníka Mareka Saska (Inotaj) a mladej, talentovanej basgitaristky Laury Jaškovej.

Mir Illegal > Názov pre projekt Mir.Illegal vznikol slovnou hračkou z nemeckého spojenia “mir egal”, ktoré v preklade znamená “mne je to jedno”. Mir.Illegal podľa svojich vlastných slov tvorí hudbu, ktorá je inšpirovaná všetkým, čo sa okolo neho deje – ľuďmi, umením, jedlom, cestovaním a v neposlednom rade melódiami a rytmami rôznych žánrov.

Talkshow > Indie kapela Talkshow má na konte už dva albumy, rovnomenný debut a druhý v poradí s názvom Kunst. Tretej štúdiovej nahrávky sa dočkáme už čoskoro a niektoré z naozaj vydarených noviniek určite odznejú aj na Urban Market Stage.

Duhan > Mladý producent Duhan má na konte debutový album Back to the Future, ktorý vyšiel na vydavateľstve ajlavmjuzik a spolupracoval na ňom s množstvom známych mien – Vec, 3ck, Spinhandz & Strapo a ďalší. Duhanova tvorba je postavená na samplovaní starého swingu, funku a soulu.

Paul Muts > Paul Muts ako polovica prievidzskej kapely Fat Kit má na konte EP 87 Bears, ale aj produkcie pre Modré Hory.

SAYS > Gitarovka SAYS má na konte videoklip k singlu Sillhouttes, ako aj EP Violation Of. Na scéne sa táto štvorica hudobníkov pohybuje od roku 2014.