05. 12. 2016

Už je tu siedmy ročník zimnej edície Urban Marketu

Tohtoročný zimný Urban Market sa uskutoční 9. – 11. decembra na Fakulte architektúry STU. Už tradične prinesie do predvianočnej Bratislavy možnosť nakúpiť originálne darčeky od malých, ale aj väčších dizajnérov a značiek.

Vianoce prichádzajú a spolu s nimi aj oslava dobrej módy, dizajnu, hudby a umenia Urban Market! Na piatich podlažiach Fakulty architektúry STU nájdete tento rok vyše stovku predajcov a malých značiek. Čakajú vás už obľúbené stálice, ale aj viaceré novinky.

Milovníčky prírodných materiálov a šperkov, ktoré sú nadčasové, poteší mladá značka Metaformi. Každý šperk je jedinečný vďaka špeciálnej kresbe mramoru kombinovaného s mosadzou. Špeciálnu vianočnú kolekciu oblečenia pre všetkých štýlových drobcov predstavia Mile aj Lemur a krásnym darčekom budú tiež veľkoformátové omaľovánky európskych veľkomiest od Coloreo. Po prvýkrát u nás nájde značku The Norm, ktorá vznikla v 2015. Inšpirovaná unisex fashion trendom normcore, ponúka jednoduché praktické oblečenie a plstené doplnky. Čerstvou novinkou na scéne je tiež značka VKUS, u ktorej nájdete zase jednoduché, no kvalitné pánske kožené tašky.

Až vás omrzia nákupy, zrelaxovať sa môžete pri sprievodnom programe. Na výber toho bude naozaj mnoho! Vo foajé budovy sa na Urban Market Stage predstavia Djs aj hudobné kapely, medzi nimi napr. Talkshow, Oksyi alebo Andrea Bučko & Mária Kmeťková. Združenie Archtung vás opäť prevedie zákutiami budovy a na svojich komentovaných prehliadkach vám predstaví architektúru Emila Belluša. Pripravuje tiež ďalšiu zo série interaktívnych prednášok AKO SA TO… a SINGULARCH s ateliérom urbanizmu a krajinnej architektúry Bureau B+B z Amsterdamu. Hravých poteší nielen naša tohtoročná téma, ktorou je práve hravosť, ale aj hravé a tvorivé Workshopy, na ktorých si sami potlačíte oblečenie, dotvoríte originálne pančušky alebo vyrobíte kovovú vianočnú pohľadnicu.

Prekvapkom bude performance projekt TBA, ktorého presné miesto a čas na Urban Markete bude odkryté iba limitovanému počtu vopred registrovaných záujemcov. So svojím novým, audio-vizuálnym projektom Isama Zing sa tu predstavia Jonatán Pastirčák a Michaela Chmeličková, nový album predstavia Núku a setom svojich produkcií a skladieb albumu Ariesynth ich doplní Pkrek.

Urban Market opäť vydáva aj vlastný magazín, v ktorom nájdete okrem prehľadu zúčastnených značiek a dizajnérov aj zaujímavé rozhovory, ktoré vám spríjemnia dlhé zimné večery. O práci a inšpirácii sme sa rozprávali s fotografkou Patríciou Kvasňovskou a stylistkou Ninou Ford, vyspovedali sme tiež obľúbeného profesora a renomovaného architekta Ľubomíra Závodného a ani zďaleka to nie je všetko! Presvedčte sa sami, magazín bude dostupný zdarma priamo na mieste.

Víkend na Fakulte architektúry doplnia v piatkovú, Urban Market Friday Night, aj sobotnú, Urban Market Saturday Night, noc afterparties v Nu Spirit Clube, ktoré vás zabavia v spoločnosti mladých slovenských kapiel a DJov. Vstupné na každú z afterparties bude 6 €, využiť však môžete ponuku na výhodnú permanentku, ktorá je v predaji cez portál predpredaj.sk. Permanentka oprávňuje na vstup na obe afterparties, ako aj denný program na Fakulte architektúry počas celého víkendu.

Urban Market 2016 (Winter Edition) sa koná 9. až 11. decembra 2016 na Fakulte architektúry STU, na Námestí slobody 19 v Bratislave.

Kompletný program nájdete na na tomto linku.


Urban Market 2016 (Winter Edition)
09. 12. – 11. 12. 2016
Pia: 16:00 – 22:00
So: 11:00 – 22:00
Ne: 11:00 – 19:00
Fakulta architektúry STU/Faculty of Architecture STU
Námestie slobody 19, Bratislava
Vstupné/Entrance fee: 3 €


Urban Market Friday Night
09.12. / 21:00
Nu Spirit Club, Štúrova 3, Bratislava
Vstupné: 6 €


Urban Market Saturday Night
10.12. / 21:00
Nu Spirit Club, Štúrova 3, Bratislava
Vstupné: 6 €


Organizuje: Čerstvé Ovocie, n.o.
V spolupráci s: Fakulta architektúry STU

S finančnou podporou: Nadácia ZSE, Nadačný fond PwC, Nadácia Pontis, Ars Bratislavensis
Partneri podujatia: Excelent, Kingswood, Jameson Ambassador Slovensko, Nu Spirit Club, Tlačiareň Bardejov, Printy
Mediálni partneri: Bigmedia.sk, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislava – Magistrát hlavného mesta SR, CITYLIFE.SK, Denník N, Hudba.sk, in.ba, Radio_FM, REFRESHER
Predpredaj permanentiek: PREDPREDAJ.SK