22. 05. 2017

Už šiesty rok spolu. DAAD na Urban Markete alebo Urban Market na DAAD.

Cieľom Urban Marketu už od začiatkov bolo nielen prezentovať kreatívnu tvorbu, ale aj ponúknuť zaujímavý sprievodný program. Aj tento raz sa môžete tešiť na zaujímavé prednášky, umelecké inštalácie, premietania filmov či hudobné performancie.

Bohatý sprievodný program je pre nás pri prípravách Urban Marketu samozrejmosťou. Opäť sme spojili sily s organizátormi DAAD a Fakultou architektúry STU aby sme osviežili záver Dní Architektúry a Dizajnu a začiatok Urban Marketu. Tentokrát sa môžete tešiť na dve výstavy. Prvou je španielska inštalácia 10 rokov národných cien za umelecké remeslá, ktorá predstaví prierez produktov a tvorcov, ktorí získali toto ocenenie. Tou druhou je OPENDESIGNSTUDIO, ktorá rovnako ako minulý rok ukáže diplomové práce absolvujúcich architektov STU. 

Opäť sa uskutoční CLUBOVKA, tentokrát s talentovanou slovenskou dizajnérkou Petrou Langerovou, ktorá žije a navrhuje v New Yorku. V prednáškach sa predstavia kodaňské architektonicko-urbanistické štúdio ADEPT a slovenské štúdio 2021, ktoré v minulom roku získalo cenu CEZAAR za Lávku na Straníku. Na sobotu je pripravené pásmo filmov o architektúre z Vyšehrádskeho regiónu.


PIATOK / 02.06.2017

17:00 Otvorenie výstavy: 10 rokov národných cien za umelecké remeslá (Špenielsko) _Foajé
Výstava ukáže prierez 10 rokmi španielskej Národnej ceny za umelecké remeslá.

18:00 DAAD / Predskokani: 2021 (architekti, Bratislava / Slovensko) _ Aula Emila Belluša
Diskusia s architektmi z ateliéru 2021, ktorí si minulý rok odniesli cenu CEZAAR za Lávku na Straníku a ich najnovším dielom, ktoré púta pozornosť, je rozšírenie cintorína v Leopoldove.

19:00 DAAD / Prvá Liga: ADEPT (architekti, Kodaň / Dánsko) _ Aula Emila Belluša
Architektonické štúdio Adept založili v roku 2006 traja architekti – Anders Lonka, Martin Laursen a Martin Krogh. Dnes má ich ateliér 40 zamestnancov a na konte množstvo architektonických aj urbanistických ocenení. Viac info v EVENTe.

21:00 DAAD / Clubovka: Petra Langerová (dizajnérka, New York / USA) _Urban Market Stage
Petra Langerová je talentovaná Slovenka žijúca v New Yorku. Venuje sa dizajnu, pracovala pre gigantov ako GAP či Tommy Hilfiger. Aktuálne svoju pozornosť upriamuje na vlastnú značku Conmateria, zameranú na úžitkový dizajn. Viac info v EVENTe.


SOBOTA / 03.06.2017

16:00 Archfilm _Miestnosť 119
Selekcia filmov o architektúre v krajinách Vyšehradskej štvorky. Premietané budú filmy Na věčné časy (CZ), Schovat se pod rouškou tmy a dělat věci neviditelné (SK), Rounding Off (HU) a Superjednotka (PL).