30. 11. 2019

V akej kondícii je slovenský tanec?

Pozývame vás na warm-up piatkovej Urban Market Friday Night. V akej kondícii je slovenský tanec? Čo obnáša byť tanečníkom profesionálom? Ako edukovať bežného človeka o tanci? Je tanec dostatočne ohodnotený? Aká je dôležitosť hudby v živote tanečníka? Tieto otázky a mnohé ďalšie si pre svojich hostí pripravil Otec Mirec, moderátor diskusie s názvom Streetkom: Diskusia o streetdance komunite. Do diskusie prijali pozvanie tanečník, choreograf a organizátor Jaro Bekr, priekopníčka extravagantného štýlu vogue Monika Prikkelová, úspešná tanečníčka, ktorá stála pri rozvoji tanečného štýlu dancehall Barbora “Beshiu” Žišková a náš svetovo uznávaný DJ pohybujúci sa v streetdanceovej komunite BJ Piggo.


Streetkom: Diskusia o streetdance komunite
06.12.2019
WAX, Námestie SNP 30, Bratislava
Vstup: free


Jaro Bekr: Tanečník, choreograf, organizátor, známy z televíznych obrazoviek, tvorca medzinárodného projektu United Movement. Do pozornosti sa dostal vďaka televíznemu projektu Miliónový Tanec.

Monika Prikkelová: Mladá úspešná tanečníka. Založila vlastnú tanečnú agentúru Mondance, priekopníčka extravagantného štýlu Vogue u nás na Slovensku. Učí a vystupuje po celom svete a spolupracuje na projekte Tron Girls.

Barbora “Beshiu” Žišková: Úspešná tanečníčka, ktorá stála pri rozvoji tanečného štýlu dancehall u nás a v Čechách. Spolupracovala pri výrobe nového tanečného dokumentu Displace, ktorý mapuje tanečný štýl Dancehall v jeho prirodzenom prostredí na Jamajke. Dokument je verejne k zhliadnutiu od 1. novembra.

BJ Piggo: Svetovo uznávaný DJ, ktorý hrá z veľkej časti pre tanečnú komunitu. Vďaka svojmu remeslu precestoval celý svet a hral takmer na všetkých kontinentoch. Okrem toho je to organizátor najväčších streetdance-ových eventov v našich končinách. Člen o.z. Streetkom.

Otec Mirec: Moderátor Rádia_FM, aktívny tanečník, organizátor, stará sa o web Tanečná scéna, člen o.z. Streetkom, často prispieva článkami do časopisu Tanec.