23. 05. 2016

Vieme, ako sa to robí

PROCES je rozbitý porcelán, PROCES je zničená látka, zle zastrihnutý papier, pokrčené knihy, brusný kaz, nesprávne nastavené sito na sieťotlači. Proces sú myšlienky, ktoré kreslia a zhmotňujú produkt. Spadajú sem veľké proporcie, predstavy, sny, prebdené noci v ateliéroch, beta verzie a limitované edície. Proces je neukončený stav, hranica medzi začiatkom a finálnou verziou.

Prinášame vám workshopy, kde budete môcť tvorbu pocítiť na vlastnej koži a potrápiť sa s materiálom ako takým.

Dekonštruktívny workshop s Andrejom Kvačekom (Big Wood)

Hoci Andrej Kvaček najčastejšie pracuje s drevom a rád odhaľuje jeho tajomstvá, pre túto edíciu Urban Marketu pripravil dekonštruktívny workshop, na ktorom predstaví svoju druhú vášeň – steampunk.

Prebuďte v sebe dieťa a príďte si k nám “NIEČO” len tak rozobrať a nahliadnuť do tajomstiev starých hodinových strojčekov. Pre kreatívnejších ponúkame možnosť vytvoriť niečo pekné a odniesť si domov kúsok svojho steampunku.

Miesto na workshope si rezervujte na: andrejkvacek@gmail.com
Sobota: 13:00 – 15:00
Nedeľa: 17:00 – 19:00

Priestorový workshop so Sandrou Popaďákovou (Sepia)

Špecifické priestory si vyžadujú špecifické workshopy. Keďže sa nachádzame na pôde Fakulty architektúry, budeme sa pohrávať s priestorom. Sepia vás zapojí do svojho tvorivého PROCESU. Každý účastník priloží ruku k dielu a bude tak môcť nahliadnuť do tvorby priestorového objektu z kovu. Jeden vymyslí a vlastnoručne vyrazí vzor alebo odkaz na stenu. Druhý urobí priestorové priečky, tretí zas navrhne skladbu objektu a SPOLU spojíme všetky vami vytvorené steny a priečky dohromady. Hotový priestorový objekt bude VÝSLEDKOM nášho spoločného tvorivého procesu.

Miesto na workshope si rezervujte na: sandra.popadakova@gmail.com
Sobota: 14:00 – 16:00
Nedeľa: 16:00 – 18:00

Upcycling workshop s Ľubicou Skalskou (Ľubica Skalská slow – fashion)

Denim a Šperk je workshop, kde si ľudia – predovšetkým ženy a deti – môžu vyrobiť šperky (náhrdelníky, náramky, prívesky, kľúčenky, brošne, náušnice…) zo starých denimových džínsov. Pri tvorbe môžete využiť hotové predlohy alebo svoju vlastnú fantáziu. Workshop Denim a Šperk má ľudí inšpirovať k používaniu kreativity a ručnej práce v každodennom živote. Pomáha tiež zvyšovať povedomie o potrebe recyklácie a možnostiach upcyclingu (pretváranie starých, nepotrebných vecí na nové a potrebné).

Miesto na workshope si rezervujte na: lubica.skalska@gmail.com
Sobota: 16:00 – 18:00
Nedeľa: 14:00 – 16:00

Komentovaná prehliadka Urban Marketu

Spoznajte príbehy za vytvorenou kolekciou a zistite, ako sa vyrába džem s alkoholom alebo koľko trvá vytvoriť jedného žraloka z porcelánu. Pripravili sme pre vás komentovanú prehliadku o značkách, dizajnéroch, novinkách a o lokálnej tvorbe.

Miesto na komentovanú prehliadku si rezervujte naREZERVÁCIA
Sobota: od 13:00
Nedeľa: od 13:00

Komentovaná prehliadka budovy Fakulty Architektúry STU s Archtung

Združenie Archtung pôsobiace na pôde Fakulty architektúry STU si pre návštevníkov pripravili komentované prehliadky priestormi školy. Predstavia vám príbeh budovy navrhnutej velikánom slovenskej architektúry – Emilom Bellušom a ukážeme jej priestory a skryté zákutia. Prehliadky budú vždy začínať v Archung’s Pop-up bare na terase pred aulou Emila Belluša.

Miesto na komentovanú prehliadku si rezervujte na: REZERVÁCIA (počet je limitovaný na 15 ľudí/termín, odhadovaná dĺžka prehliadky je 45 minút)
Sobota: o 11:00 / o 14:00
Nedeľa: o 14:00