22. 05. 2019

Všetky šikovné ruky zamestnajú naše workshopy

Náš úplne prvý workshop, ktorý sme pripravili počas Urban Marketu, boli pečiatky vyrobené zo zemiakov. Za tie roky sme mali možnosť u nás prezentovať rôzne techniky. Sme radi, že tentokrát si vďaka autorom a ich workshopom vyskúšame vyrobiť zo starých vecí nové, prípadne tie staré opravíme a tak sa stanú opäť novými. Nezabudli sme na experimentátorov, ale ani tých, ktorí majú radi vietor vo vlasoch. Stačí si priniesť dve ruky a o to ostatné sa postaráme my.

Prihlásiť sa na workshopy môžete tu: REGISTRÁCIA


Štopkanie ponožiek s Letnou školou etickej módy

Veľa z nás o štopkaní iba počulo alebo si myslí, že toto je výsada starých mám, ktoré dokázali vyčarovať z deravej ponožky novú. Martina zo značky Bartinky pripravuje na leto Letnú školu etickej módy. Rozhodla sa leto priniesť o trochu skôr aj k nám a každého účastníka naučí opraviť si všetky deravé ponožky. Odteraz budete mať už iba jeden jediný problém a tým budú ponožky stratené v práčke.

Workshop môže absolvovať každý.
Sobota: 14:00 – 15:30
Nedeľa: 14:00 – 15:30

Výroba vrecúšok na potraviny s Letnou školou etickej módy

Vrecúška na potraviny sú teraz veľký hit, ale aj “must have” vec pri každom nákupe. Ak máte potravinových vrecúšok málo alebo nemáte žiadne, určite odporúčame absolvovať tento workshop. Martina zo značky Bartinky pripravuje na leto Letnú školu etickej módy. Nemusíte čakať, kým prídu tropické dni, aby ste sa do tejto školy prihlásili. Vyrábať tieto vrecúška sa môžete už počas Urban Marketu. Po tomto workshope bude svetom lietať menej plastových sáčkov aj vďaka vám.

Workshop môže absolvovať každý.
Sobota: 16:00 – 17:30
Nedeľa: 12:00 – 13:30


Foto workshop s Nikolajkou

Poznáte Cameru Obscuru? Či už áno alebo nie, príďte sa s ňou zoznámiť lepšie na fotografický workshop s camerou obscurou NIKOLAJKA. Okrem nových zdatností si z workshopu domov odnesiete aj jeden takýto fotoaparát! NIKOLAJKA je vyrobená technológiou 3D tlače a navrhla ju slovenská dizajnérka Nikoleta Györe Čeligová, ktorá tvorí pod značkou NIKOLETA DESIGN. Účastníci workshopu si vyskúšajú, ako s Nikolajkou fotiť na farebný alebo čiernobiely film pod vedením profesionálneho fotografa a autorky produktu a dozvedia sa tiež, akým spôsobom a z čoho sa fotoaparát vyrába.

Kapacita workshopu je obmedzená na 10 ľudí.

Cena workshopu je 55 €. V poplatku je zahrnutý: fotoaparát Nikolajka, statív, film a manuál.

Sobota: 12:00 – 14:00
Nedeľa: 16:00 – 18:00


Výroba longboardu s BakeryBoards

Viete, ako si vyrobiť vlastný skateboard alebo longboard? Michal z BakeryBoards naučí každého z vás, ako si takéto “vozítko” vyrobiť, a to s použitím len lokálnych surovín a minimálneho množstva chemikálií. Zaobídete sa aj bez zložitých nástrojov, väčšinu z nich pravdepodobne dokonca máte aj doma. Nosiť ich však so sebou nemusíte, všetko potrebné vás tu už bude čakať. Vy prineste len seba a chuť si niečo vyrobiť vlastnými rukami. Workshop je nutné absolvovať v oba dni z dôvodu, že si prejdete celým procesom.

Tento workshop je platený.
Môžete si vybrať z 3 prototypov, ktoré vytvoríte:
1. 60 palcová doska = 270€
2. 48 palcová doska = 230€
3. Malá doska v tvare rohlík, vianočka alebo bageta = 100€


V spolupráci s: Fakulta architektúry STU a DAAD
Umeleckú časť projektu finančne podporil: Fond na podporu umenia
Partneri: Bratislava – hlavné mesto SR | Excelent | Jameson Irish Whiskey | Fedrigoni Slovensko
Mediálni partneri: Bigmedia.sk | Denník N | .týždeň | Radio_FM | Bratislavské noviny | REFRESHER | CITYLIFE.SK | Zoznam.sk
Predpredaj: PREDPREDAJ.SK

Nad formátom Urban Marekt v roku 2019 prebral záštitu pán primátor Matúš Vallo má rád Bratislavu.