05. 12. 2016

Vyrobte si pekné Vianoce na Urban Markete!

Aký by to bol Urban Market bez tvorivých dielní? U nás si môžete darčeky pre seba a svojich blízkych nielen nakúpiť, ale aj vyrobiť. Vyskúšame si rôzne technológie potlače na oblečenie s Christmas Trenchtown a vyzdobíme pančušky s PokoLoko. Zaručený oddych od vianočného zhonu prinesie Coloreo, s ktorými si budete môcť vymaľovávať veľkorozmerné omaľovánky európskych veľkomiest. O tom, že vianočné pohladnice nemusia byť gýč vás zase presvedčí Sepia, ktorá vás naučí ako si vyrobiť originálnu pohľadnicu z kovu. Príďte sa s nami hrať a zabaviť!

Christmas Trenchtown Union
Špeciálna prezentačná aktivita pre Urban Market 2016 vznikla zoskupením troch značiek: Primát, PokoLoko a OneSockPripravili sme si pre vás špeciálny kreatívny priestor, Balkón, kde si môžete vyskúšať rôzne technológie potlače oblečenia a vytvoriť si tak originálny darček pre seba, alebo pre svojich blízkych. No a aké by to boli Vianoce bez prekvapení, preto sme si ich pre vás zopár pripravili.

Workshop bude prebiehať počas celého Urban Marketu, bez prihlasovania.
Miesto: balkón na ľavo (1. poschodie)

PokoLoko
Originálne a veselé vzorované pančuchy alebo aj celonožky, ako ich my voláme, to je Poko Loko. Všetky celonožky ručne potláčame v našej malej sieťotlačiarskej dielni. Workshop bude zameraný na aplikovanie farebných bodiek priamo na pančuchy, natiahnuté na figuríne. Vyzdobiť si ich budete môcť podľa svojej predstavivosti, nápadov, vkusu a môžete priamo v nich odísť aj domov. K dispozícii bude pestrá paleta farieb, pomôcok a inšpirácii.

Workshop bude prebiehať počas celého Urban Marketu, bez prihlasovania.
Miesto: balkón na ľavo (1. poschodie)

COLOREO
Prinášame vám kreatívne mapy európskych veľkomiest určené na vyfarbenie. Zábavným a hravým spôsobom vyobrazujeme monumenty, známe miesta a charakteristické črty miest. Našim cieľom je prepojiť kreativitu našej šikovnej dizajnérky Tero Abaffy s radosťou tých, čo si naše produkty budú vyfarbovať. Umožňujeme tým vznik originálneho kreatívneho diela, ktorého autor spoznáva zákutia miest, známe figúrky a postavičky dotvárajúce atmosféru mesta. Zámerom je priniesť deťom, ale aj dospelým produkt, ktorý má slúžiť na zábavu, rozvíjanie kreativity, vzdelávanie a relax. Naše mapy sú pekným a praktickým darčekom z výletu či dovolenky a tiež peknou spomienkou na čas strávený v týchto mestách. Všetky naše produkty sú pripravované a vyvíjané s láskou a radosťou a v pevnej viere, že záleží na maličkostiach. Vyfarbený plagát sa môže stať milou súčasťou interiéru, ako aj peknou spomienkou na detstvo našich detí. Prajeme vám veľa radosti a zábavy pri vyfarbovaní.

Workshop bude prebiehať počas celého Urban Marketu, bez prihlasovania.
Miesto: 4. poschodie

Sepia – Vianočné pohľadnice inak
Priznajte sa, kedy ste naposledy dostali Vianočnú pohľadnicu? Možno sa ešte v rodine nájde zopár oldschoolerov, ktorí tento zvyk udržiavajú. Ešte lepšia otázka znie: “Kedy ste naposledy VY poslali pohľadnicu?” Počet poslaných vianočných pohľadníc by ste pravdepodobne zrátali na jednej ruke. Predstavte si, že by ste namiesto klasickej papierovej pohľadnice posielali pohľadnicu z kovu! Ďalej si predstavte, že chcete vypísať hlavičku pohľadnice a namiesto pera zoberiete do rúk raznice a text jednoducho vyrazíte do kovovej platničky. No a naposledy si predstavte, že stojíte v papierníctve a pred vami sú všetky tie gýčové vianočné pozdravy a vy sa iba pousmejete a v duchu si poviete: „Ešte šťastie, že som si na Sepiinom workshope vytvoril úplne inú pohľadnicu – kovovú pohľadnicu s vlastnoručne vytvoreným motívom.”

Pred vami už zostáva iba posledná neľahká úloha: “Kto si zaslúži, aby ste mu poslali tento pohľadnicový skvost?”

Maximálny počet ľudí je 15 a nahlasovať sa môžu na email: sandra.popadakova@gmail.com

Sobota: 13:00 – 15:00
Nedeľa: 14:00 – 16:00
Miesto: balkón na ľavo (1. poschodie)