01. 08. 2017

Vyskúšajte si vaše zručnosti, naučte sa novým tvorivým postupom a príďte na to ako sa veci vyrábajú

Ani tento rok sa Urban Market na Grape nezaobíde bez toho aby sme si niečo nevytvorili, nevyrobili, nevymajstrovali, neušili, nenadizajnovali. Preto sme si pre vás opäť pripravili zaujímavé workshopy, na ktorých si vyskúšate vaše zručnosti, naučíte sa novým tvorivým postupom a prídete na to ako sa veci vyrábajú. Vyrobíme a dotvoríme si tašky s mladou značkou Bagbet, s kreatívnym priestorom Lab budeme dodizajnovávať oblečenie a naučíme sa spolu s 2SIS cosmetics ako si vyrobiť jednoduchý deodorant. Na festival veľmi praktické. 

2SIS cosmetics: Kozmetika z kuchyne
Workshopy výroby jednoduchej domácej kozmetiky, ktorú zvládne každý. Naučíte sa vyrobiť si kozmetické produkty z ingrediencií, ktoré nájde každý vo svojej špajzy, či záhrade. Nevynecháme informácie o pozitívnych účinkoch používaných ingrediencií. Porozprávame sa o vzniku značky 2SIS cosmetics, o tom ako prebieha výroba a ako vyzerá proces od vymýšľania nového produktu, až po jeho predaj. Na workshopoch si vyrobíte soľ do kúpeľa, peeling, či jednoduchý deodorant.

Čas konania
Piatok: 14:00 – 16:00
Sobota: 17:00 – 19:00

Bagbet: Vyšívací workshop
Príď si niečo pekné vyšiť alebo nakresliť na ekologickú bavlnenú tašku od Bagbet. Buď eco a na každodenný nákup už viac neber igelitku.

Čas konania
Piatok: 12:00 – 14:00
Sobota: 15:00 – 17:00

Bagbet & Inspire magazine: Nebuď gadžo so sáčkom urob si vrecko na nákup
Podľa niektorých údajov predstavujú plasty 7 – 9% všetkých odpadov, a ich doba rozkladu môže trvať aj sto rokov. Hlavnou myšlienkou Inspire magazine workshopu je výroba ekologických textilných vrecúšok na ovocie a zeleninu, ktoré sú ideálnou náhradou plastových vrecúšok. Príď si vyrobiť svoje originálne vrecúško z textilného odpadu a na nákup už nepoužívaj plastové vrecká.

Čas konania
Sobota: 11:00 – 13:00

Workshopy s Bagbet / Alžbeta Irhová
Muzikologička, ktorá učí deti, vo voľnom čase fotí, stará sa o svoje bylinky a aby sa pri tom všetkom príliš „nenudila“, šije. A šije v mene prírody. Heslo jej značky Bagbet totiž znie: Vnášame ekológiu do každodenného života. Ich príbeh začal plátennými taškami a kolaboráciou s dizajnérmi, ktorí taškám priniesli život. Neskôr prišla Alžbeta Irhová s nápadom nápaditých krátkych košieľ, ktorým dáva druhý život. Do budúcna majú však spolu s Ľubomírom Baranom veľké plány.

Lab: Výroba kmeňových doplnkov
Dotvor si sobotný outfit pomocou kmeňových doplnkov. Počas workshopu si budeme vytvárať náušnice a náhrdelníky. Pomocou ručných gravírovačiek si môžeš vypáliť rôzne kmeňové znaky do drevených náušníc či plsteného prívesku. Nebude chýbať ani maľovanie na telo pomocou šablón!

Lab je kreatívny priestor pre verejnosť a nadšencov nových technológií, kde si v kaviarni prídu na svoje milovníci dobrej kávy, lokálnych vinárov a dobrého vychladeného pivka. Coworkingové sedenie zaručuje príjemné prostredie pre efektívne pracovné stretnutia a porady. Dielňa v Labe je zariadená modernými technológiami ako laser, ploter, 3D tlač, ktoré po krátkom zaškolení môže využívať ktokoľvek pre účely diplomovky, vlastného projektu či biznisu. Lab organizuje pravidelné prednášky so slovenskými tvorcami značiek a kreatívne workshopy.

Čas konania
Sobota: 13:00 – 15:00