12. 09. 2015

Výzva: Urban Market 2015 (Winter Edition)

Zimná edícia obľúbenej predajnej výstavy dizajnu, módy a umenia, Urban Market, sa uskutoční 11. – 13. decembra v centre Bratislavy.

Po niekoľkých úspešných edíciách v Starej tržnici a nezabudnuteľnom jarnom Urban Markete v opustených priestoroch na Laurinskej ulici, sa aj tohtoročné zimné vydanie uskutoční v Starom meste v budove, z ktorej dýcha história.  V predvianočnom období ponúkne Urban Market už po šiesty raz jedinečnú príležitosť nakúpiť originálne darčeky od lokálnych tvorcov, ktoré majú dušu a stretávať s priateľmi pri umeleckom programe. Pre tvorivých budú ako obyčajne pripravené aj workshopy, na ktorých si darčeky pre najbližších budete môcť sami vyrobiť.

Na denný program budú už tradične nadväzovať „áfterpárty“ do skorých ranných hodín, na ktorých sa predstavia tí najlepší zo slovenskej a českej alternatívnej hudobnej scény.

Registrácia predajcov na zimnú edíciu 2015 prebieha od 10. septembra do 3. novembra, mailom na info@urbanmarket.sk a vyplnením registračného formulára TU. Výsledná zostava predajcov bude vybraná z prihlásených na základe originality, nápaditosti a kvality prevedenia produktov.

Podujatie nájdeš aj na Facebooku a viac o registrácii na našom webe na tomto linku.

Urban Market je najväčšie slovenské alternatívne podujatie prezentujúce slovenský, ale aj zahraničný dizajn, módu a umenie.

Organizuje:
Čerstvé Ovocie
web: www.cerstveovocie.sk
facebook: https://www.facebook.com/cerstveovocie

Takto sme sa mali pred rokom v zime v Starej tržnici:

Od roku 2010 sa na Urban Markete zúčastnilo množstvo slovenských a zahraničných módnych návrhárov, dizajnérov, kreatívcov, handmade výrobcov a ich počet sa naďalej zväčšuje a škála rozširuje. Okrem dizajnu a ručne robených autorských diel ponúkame tiež možnosť zúčastniť sa workshopov, prednášok, diskusií, koncertov, výstav, aj zhliadnúť čosi zo streetartu a graffiti. Jednoducho pestrý program, vďaka ktorému môžete zažiť kultúru a umenie v ich najrozmanitejších podobách na jednom mieste.

Návštevníkom chceme ponúknuť autentickú tvorbu, ktorá vychádza z rôznych techník výroby a je vytváraná z rôznych materiálov, vždy však nesie estetický odkaz a dušu svojho tvorcu. Predajcom chceme ponúknuť čo najlepší priestor na prezentáciu, ktorú určuje ich talent, kreativita, skúsenosti a zručnosť.

Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej módy, amatérskej, ale aj profesionálnej kreatívnej tvorby, dizajnu, streetartu a mladého umenia.