11. 03. 2016

Výzva: Urban Market 2016 (Spring Edition)

Spúšťame registráciu predajcov na jarnú edíciu Urban Marketu 2016, ktorá sa uskutoční v rámci DAAD | Dni Architektúry A Dizajnu!

Množstvo dobrej módy, dizajnu, šperkov, doplnkov a umenia nájdete 27. – 29. mája Fakulte architektúry STU, ktorá tento rok slávi 40. výročie svojho vzniku.

Registračný email: info@urbanmarket.sk

Každý záujemca o prezentačnú plochu musí vyplniť REGISTRÁCIU.

Urban Market je predajná výstava dobrej módy, dizajnu, šperku, doplnkov a kreativity v najrôznejších podobách. V roku 2016 bude Urban Market prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už po siedmykrát. Jarná edícia podujatia sa už tradične koná v rámci bratislavských Dní architektúry a dizajnu (DAAD).

Témou najbližšieho Urban Marketu 2016 (Spring Edition) je PROCES. Fáza, ktorá predchádza zdarnému, ale aj neúspešnému výsledku a je nutnosťou v každej oblasti tvorby. Proces ako priebeh kreatívneho snaženia, ako predmet rozhovoru alebo úvod do nečakaného vyústenia. Keď sme vyberali tému aktuálnej edície Urban Marketu, rezonovalo v nás množstvo myšlienok. Inšpiráciu sme však našli úplne prozaicky – na mieste, kde sa bude konať. Fakulta archtitektúry STU je alma mater množstva úspešných architektov a kreatívcov, s výsledkami ich tvorivej práce sa stretávame denno denne. Tak, ako bola pre nich škola procesom, tak je aj štádium prípravy Urban Marketu procesom pre náš tím. Žiadna edícia Urban Marketu by však nebola dokonalá bez predajcov. A práve na výsledok ich kreatívneho procesu sa tešíme najviac.

Fakulta archtitektúry STU si tento rok pripomína 70. výročie založenia architektonického vzdelávania na Slovensku, ako aj 40. rokov od vzniku FA STU. Budovu Fakulty architektúry STU navrhol architekt Emil Belluš, ktorý patrí medzi našich najrešpektovanejších architektov 20. storočia. Moderne tradicionalistická budova bola postavená bola v rokoch 1947 až 1950, za Národnú kultúrnu pamiatku ju vyhlásili v roku 1986. Má obdĺžnikový pôdorys, dvojtraktovú dispozíciu a päť nadzemných a dve pivničné podlažia.

Urban Market 2016 (Spring Edition)
27. – 29. 5. 2016
Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava
www.cerstveovocie.sk

Organizuje: Čerstvé Ovocie, n.o.
Partneri: Dni architektúry a dizajnu, Fakulta architektúry STU a ďalší.

Takto sme sa mali koncom minulého roka v Pisztoryho paláci:

Od roku 2010 sa na Urban Markete zúčastnilo množstvo slovenských a zahraničných módnych návrhárov, dizajnérov, kreatívcov, handmade výrobcov a ich počet sa naďalej zväčšuje a škála rozširuje. Okrem dizajnu a ručne robených autorských diel ponúkame tiež možnosť zúčastniť sa workshopov, prednášok, diskusií, koncertov, výstav, aj zhliadnúť čosi zo streetartu a graffiti. Jednoducho pestrý program, vďaka ktorému môžete zažiť kultúru a umenie v ich najrozmanitejších podobách na jednom mieste.

Návštevníkom chceme ponúknuť autentickú tvorbu, ktorá vychádza z rôznych techník výroby a je vytváraná z rôznych materiálov, vždy však nesie estetický odkaz a dušu svojho tvorcu. Predajcom chceme ponúknuť čo najlepší priestor na prezentáciu, ktorú určuje ich talent, kreativita, skúsenosti a zručnosť.

Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej módy, amatérskej, ale aj profesionálnej kreatívnej tvorby, dizajnu, streetartu a mladého umenia.