02. 08. 2018

Kôlnička hej bum tralalíii, kôlnička hej bum tralaláa

Užívať si horúce počasie na Piešťanskom letisku spríjemníme aj my v našej zóne plnej lokálnych značiek, diskusií a aj dobrého vína. Na festivale treba zažiť toho naozaj veľa a my sa postaráme o to, aby ste odišli s nejednou spomienkou v podobe vyrobeného šperku, kúpeľného odznaku, novej dosky na brázdenie betónovej džungle a aj drevorytovej grafiky, ktorú sa naučíte.


Lab.playground
Doplň svoj festivalový outfit svietiacim odznakom. Najlepšie vynikne večer na dobrom koncerte!

Workshop si pre teba pripravil Lab, ktorý spája kaviareň, coworking a zdieľanú dielňu do jedného celku. Poskytuje priestor pre tvorenie prakticky pre všetkých, ktorí majú chuť sa niečo naučiť, ale nemajú doma potrebné podmienky na tvorenie.

Piatok: 16:00 – 18:00
Sobota: 18:00 – 20:00

 

Textilný workshop s Cilou
Cila je lokálnou alternatívou k módnym reťazcom, ktorá vytvára modely v malých sériách z kvalitných materiálov. Okrem toho, že si na jej workshopoch vyrobíte „upcyklovaný“ šperk alebo malé vrecúško sa dozviete viac o recyklácii, downcyklácii a upcyklácii.

Bude sa vyrábať zo zbytkov rifloviny, úpletov a starých tričiek. Rozhodne stojí za to, že objavíte ďaľší spôsob, čo urobiť so starými rifľami.

Piatok: 12:00 – 14:00
Sobota: 16:00 – 18:00

 

Bakery Boards Misson
Bagetu, rohlík alebo vianočku? Môžete si ich dať na raňajky, obed, olovrant, desiatu alebo ich vziať so sebou a vyvetrať na betóne.

Michal z Bakeryboards naučí každého účastníka vyrobiť si vlastný longboard, skateboard alebo wake. Jeho workshop ti ukáže ako vyrábať z lokálnych surovín, s čo najmenším množstvom chemikálií a s nástrojmi, ktoré ma každý druhý v garáži.

Workshop sa absolvuje v oba dni, aby si účastník prešiel celým procesom.

Piatok: 14:00 – 16:00
Sobota: 12:00 – 14:00

 

Drevoryt s Albinus Grammar studio
Čo by to bol za festival s „oddychovo – kúpeľnou“ tématikou ak by ste neosviežili vašu myseľ a kreatívneho ducha.

Rosťa Albinus Grammar naučí účastníkov workshopu techniku drevorytu, ktorý následne budete aplikovať na papier. Z festivalu si tak odnesiete možno trošku ubolené ruky ale aj unikátny print.

Piatok: 18:00 – 20:00
Sobota: 14:00 – 16:00

Hľadajte nás v Urban Market zóne, kúsok od Mazzagrande alebo Refresher zóny a my sa už postaráme o vašu zábavu.