31. 07. 2018

Z letiska na pódium

Diskusia zameraná na backstage hudobných festivalov vám objasní to, čo je pred návštevníkmi skryté. Budeme sa rozprávať o samotnom vyzdvihnutí na letisku, dopravení do areálu, bežné čakanie v šatni alebo samotné vystúpenie, ktoré je sprevádzané osobou z festivalového tímu, zodpovednou za komfort kapely a hladký priebeh. Okrem profesionálneho prístupu však nesmieme zabudnúť na to, že aj hudobníci sú len ľudia. Ako nestratiť reč pred Björk, ktoré témy sú tabu a obchádzajú slovenské hudobné festivaly maniere umelcov? Rado, Katja a Gabika vám o svojom sprevádzaní zahraničných hudobníkov povedia viac.


BACKSTAGE: Z letiska na pódium
Hostia: Rado Masaryk | Katja Thalerová | Gabika Gažová
Moderátor: Elégia Štrbová
Deň | Čas:  11.08. (sobota) | 11:00
Miesto: Urban Market 2018 (Summer Edition) na Grape Festival 2018


Rado Masaryk
Rado je synonymom pre festivalového sprievodcu. Strávil čas s mnohými známymi kapelami od Portishead, Moby, Emiliana Torrini, Smashing Pumpkins, Atoms For Peace, Kraftwerk, Suede, Björk, Sigur Rós po Solange. Primárne sa venuje vedeniu Ústavu aplikovanej psychológie na FSEV UK ako jej riaditeľ. Vrátime sa späť v čase ku jeho prvým zážitkom z hudobných festivalov až ku tým aktuálnym. Ak vás zaujíma, aké je to byť v tesnej blízkosti známych interpretov, táto diskusia vám ich priblíži nielen po profesionálnej, ale aj ľudskej stránke.

 

Katja Thalerová
Už tretí rok pracuje na Grape ako vedúca sprievodcov a sama zopár kapiel aj sprevádzala. Na letisku vítala napríklad Dub FX, Nouvelle Vague, Gallow Street či My Baby. Vyštudovala divadelný manažment a podieľa sa na hudobných a divadelných produkciách. 

 

Gabika Gažová
Pohybuje sa vo filmovom prostredí, aktuálne pracuje na svojom bakalárskom filme. Okrem toho študovala fotku a intermédiá na VŠVU. Ako sa dostala ku sprevádzaniu kapiel? Gabika porozpráva o Pussy Riot, M.I.A, Prodigy,  MØ alebo aj Balthazaar.