26. 07. 2018

Cestovateľské kino: Z Londýna do Severnej Kórey

Kníhkupectvo Panta Rhei v spolupráci s cestovnou kanceláriou Bubo, vám na festival Grape prináša cestovateľské kino, na tému Z Londýna do Severnej Kórey. Príďte si vypočuť príbehy, ktorým budete mať problém uveriť a určite vás nenechajú ľahostajnými. Peter Hliničan predstaví aj tri mestá, o ktoré budete súťažiť s Panta Rhei a BUBO v ich pripravovanej kampani, ktorá začína už 16. augusta. Peter vám porozpráva, ktoré destinácie určite odporúča navštíviť a kde nechal kúsok svojho srdca.


CESTOVATEĽSKÉ KINO: Z Londýna do Severnej Kórey
Hosť: Peter Hliničan
Deň | Čas:  11.08. (sobota) | 19:00
Miesto: Urban Market 2018 (Summer Edition) na Grape Festival 2018


Peter Hliničan
Vyštudoval v Londýne na jednej z najlepších svetových univerzít, aby svoj život zasvätil cestovaniu. Peter predstaví aj tri mestá, o ktoré budete súťažiť s Panta Rhei a BUBO v ich pripravovanej kampani, ktorá začína už 16. augusta.

Žil v Chile, kde čítal knihy Pabla Nerudu a dnes si ich môže porovnať so spismi Kim Ir Sena. Aké je to tráviť roky na cestách od Patagónie po Aljašku, od Južnej Afriky po tibetské kláštory v Himalájach a ešte pri tom zarábať peniaze?

Peter Hliničan vyštudoval prekladateľstvo na University College London (v roku 2012 to bola 4. najlepšia univerzita sveta) a žil takmer 6 rokov v Anglicku. Okrem toho učil angličtinu v Španielsku a v Chile ako dobrovoľník pre rozvojový program OSN a chilské ministerstvo školstva. Okrem cestovania sa rád venuje futbalu, hokeju a hlavne freeride snowboardingu a lyžovaniu. Obľúbeným miestom, kde Peter relaxuje keď nesprevádza, je Patagónia. Príjemný spoločník s ktorým si pokecáte na mnohé témy, odborné aj zábavné!

Foto: zdroj: www.bubo.sk