29. 11. 2018

Zahraničný hosť, klubová klasika ale aj nepredvídateľné selekcie. Urban u Bukowského aj vo Fuge.

Po celom dni strávenom obdivovaním krásneho dizajnu, rozjímaním na koncertoch a vzdelávaním sa na prednáškach dobre padne trochu vypustiť paru. V Urban Markete to dobre poznáme, preto vám aj tento raz prinášame možnosť nočnej zábavy v piatok aj v sobotu. Koho neláme na spánok už o desiatej večer, toho pozývame na áfterky v Bukowskom a vo Fuge.

Piatková Plnka x Urban Market vo Fuge predstaví zahraničného hosťa Don’t DJ, v Bukowskom vám alternatívu ponúknu Petijee, Low Key, Adam Marcciani & UnclPete. Sobotný večer bude v Bukowskom patriť neviazanému žúru, na ktorom sa o hudobnú selekciu postará partia odvážnych z radov našich Urban Market predajcov.

FUGA | AFTER PARTY

Piatok | 07.12.2018:
21:00 – 04:00 Plnka° x Urban Market w/ ⑉Don’t DJ ⑉pb ⑉Detlef Dakar ⑉BBK ⑉+
*Vstupné: 50% zľava pre návštevníkov Urban Marketu = 3 Eur (na mieste)

BUKOWSKI BAR | AFTER PARTY

Piatok | 07.12.2018:
22:00 Petijee
00:00 Low Key
02:00 Adam Marcciani & UnclPete

Sobota | 08.12.2018:
22:00 Lemur DJ set
23:00 Slowatch DJ set
00:00 Bagbet DJ set
01:00 Kapitál x Brak DJ set
02:00 Mamke DJ set


FUGA: Plnka° x Urban Market w/ ⑉Don’t DJ ⑉pb ⑉Detlef Dakar ⑉BBK ⑉ +

Florian Meyer krásne zapadá do našej témy. Pod menom Don’t DJ Meyer už pekných pár rokov pracuje s dedičstvom Africkej a Indonézskej hudby. Výsledkom sú live sety schopné človeka úplne pohltiť svojim pomalým hypnotickým tempom a takmer hmatateľným „dreveným“ zvukom, ktorý funguje v duchu hesla menej je viac.
Inak tomu nebolo na tohtoročnom Nachtdigital Festivale a inak tomu nebude ani vo FUGE na akci Plnka x Urban Market. Sekunduje pestrý výber DJov zo širokého spektra medzi bass, uk, house a pod.

Event | Vstupné: 50% zľava pre návštevníkov Urban Marketu = 3 Eur (na mieste)


Bukowski Bar: Urban u Bukowského

Peter Urbanec je beatmaker a sólový aj tímový hráč z Prešova. Jeho počiny vychádzajú pod krídlami vydavateľstiev Humble Grooves a ajlavmjuzik. Spolu s Eremenom má na konte album Uníkový východ, ako sólový producent má toho na rováši viac. V roku 2015 sa zúčastnil pražského Red Bull Music Academy Basscampu, kde vznikla v spolupráci s Ešli (The High Corporation), Rezňom (Walter Schnitzelsson) a GLGN-om skladba Perplexed. V roku 2016 si ho vybral český Dtonate medzi top Slovákov, ktorí remixovali singel Amaze Me. Spolu s ním sa predstavili ešte FVLCRVM, Stratasoul a Aceman. Debutový album s názvom Soul Paper Scissors mu vyšiel 7. 2. 2017 a vinylová verzia je vypredaná. Album aktuálne naplno boduje najzvučnejším singlom About love s hosťujúcim Miles Bonnym. Petijee hráva ako dj (sety aj vlastnú produkciu) a taktiež s kapelou Space Cats.

Pulzujúce beaty kombinované s rytmikou perkusií africkej world music, subbasové linky a temný vibe. To je novinka Low Key v zostave Juraj Peták (Purist) a Branislav Bunčák.  Producentské duo z Bratislavy prinášajúce nový zvuk na klubovú scénu.

Stará známa klubová dvojica. Adam sa už klubovým akciám prestal venovať, no my sme ho presvedčili, aby sa na jeden večer vrátil. Späť do klubu! Adam Marcciani sa DJom stal v roku 2011, keď si začal organizovať pravidelnú akciu v bratislavskom Nu Spirit Bare s názvom Nightcall. Party bola venovaná francúzskemu electru a labelu Ed Banger records. Dnes sa Marcciani venuje štýlom ako bass music, uk garage, techno, grime alebo house. Na svojej party si stihol zahrať po boku svetových producentov ako Brodinski, Louisahhh, Myd, Kraak and Smaak alebo Parachute Youth. Pri mixe bude Marccianimu sekundovať UnclPete, ktorý prinesie široký výber kvalitnej elektroniky.


Bukowski Bar: Urban u Bukowského
Lemur DJ set, Slowatch DJ set, Bagbet DJ set, Kapitál x Brak DJ set, Mamke DJ set. Urban Market predstavuje to najlepšie z lokálneho dizajnu, a teraz vám lokálny dizajn predstaví to najlepšie zo svojich playlistov. Alebo najbláznivejšie. A najzábavnejšie. V sobotu večer zahoďte predsudky a príďte sa vytancovať s našimi predajcami. Kto zažil v lete na Grape festivale vie, že to vedia pekne roztočiť.

Lemur je stredne veľký, okatý stromový primát pochádzajúci z Madagaskaru. Vraj je to najpriateľskejšie zvieratko Afrického kontinentu. Naše lemury svietia v tme, takže pozor, určite si na vás posvietia aj v klube!

Slowatch, to je niečo, ako Vesmírni ľudia. Klasici, maniaci aj fanatici. Slowatch je komunita, Slowatch je ulica, Slowatch je móda, Slowatch sú koncerty a Slowatch sú v neposlednom rade aj legendárne žúrky. Hoci sa vo svojom shope orientujú na minimalizmus, ich hudobný výber minimalistický určite nebude.

Bagbet je Betka a Betka je jedna z mála ľudí, ktorých spoznáte už na prvý pohľad podľa účesu. Snaží sa bicyklovať, ale lepšie upcykluje, downcykluje a vymieňa. Bagbet jednoducho miluje recyklovanú módu. Betke bude sekundovať Paťo z Inštitútu pre rozvoj udržateľnej módy ako Dj Realdeffect. Budú teda recyklovať aj hity? Upside down, boy, you turn me…

Kapitál x Brak alebo angažovaný mesačník verzus vydavateľstvo krásnej literatúry… čo za fantazmagóriu už len môže z tohto podivného spojenia vzniknúť? Set odvážnych skladieb verzus pekných piesní?!

Mamke majú vieš kde, keď nevieš čo kúpiť mamke na Vianoce, ale veríme, že vás budú mať počas svojho djského setu na parkete. Tak nebuď Kávopička ani Malý ignorant a docúvaj tam. Jáj, keby mamka vedela!