30. 11. 2019

Zóna kreatívneho recyklovania s iniciatívou Recyklátor

Iniciatíva Recyklátor si pre Vás na tohtoročnom zimnom Urban Markete pripraví Zónu Kreatívnej Recyklácie, ktorá sa bude nachádzať v priestoroch malej školskej telocvične. 


Zóna kreatívneho recyklovania
6. – 7. 12. 2019
Malá telocvičňa – 2. podzemné podlažie | Gamča – Gymnázium, Grösslingová 18


PIATOK | 6. 12. 2019 
18:00 Výroba tašiek zo starých tričiek
19:00 Linorytová potlač na textil (ozdobíme si tašky, alebo si prineste oblečenie )

SOBOTA | 7. 12. 2019 
13:00 Linorytová potlač na textil
15:00 Vyrob si peňaženku z TetraPacku s Pure Love
17:00 Vyrob si Sprejačník

NEDEĽA | 8. 12. 2019
11:00 Výroba záclonových vrecúšok 
13:00 Vyrob si peňaženku z TetraPacku s Pure Love 


Čo je Recyklátor? 
Recyklátor je platforma spájajúca tvorcov z odpadových materiálov. Táto skupinka mladých ľudí spája pod jednou strechou ľudí a značky, ktorí sa rozhodli bojovať s množstvom odpadu kreatívne – formou originálnych výrobkov, workshopov a služieb.

Čo Vás čaká v Zóne Kreatívnej Recyklácie? 
Tento priestor, podobne ako projekt samotný, sa riadi heslami „Odpad nad zlato“ a „Recykluj kreatívne“. Nájdete v ňom originálne výrobky od slovenských a českých výrobcov, pri ktorých je odpad povýšený na funkčný či originálny produkt na každodenné používanie. Cieľom je dosiahnuť, aby sme spoločne nákupom a darovaním odpad nevytvárali, ale spracúvali. 

Okrem toho si budú môcť návštevníci vyskúšať kreatívne spracovanie odpadu vo vlastnej réžii. Počas celého trvania programu si môžete prísť potlačiť vlastné oblečenie či záplatu linorytovou grafikou z dielne ArtHa studio. K dispozícii budú portréty slovenských osobností projektu Know Them, abeceda, grafiky malého formátu, ktoré si môžete vyrobiť aj na mieste či iné autorské linorytové grafiky. V piatok aj v sobotu si môžete taktiež vyrobiť originálne sprejačníky – obaly z prázdnych sprejov či rukavice a iné doplnky zo starého oblečenia. V sobotu a v nedeľu vás čakajú workshopy tvorby záclonových vrecúšok a tašiek zo starých tričiek, s ktorými môžete podporiť filozofiu Zero Waste vo vašom každodennom živote. Na uskladnenie financií sme pre Vás pripravili aj workshop tvorby peňaženiek z tetrapacku pod vedením občianskeho združenia Pure Love. Okrem toho pripravujeme príjemné prostredie a prednášky. Presné časy na workshopy ladené na minúty určovať nebudeme, stačí sa u nás zastaviť, pokecať a môžete vyrábať.  V rámci našej vianočnej kampane #pijemzvlastneho si budeme taktiež ozdobovať hrnčeky na varené vínko.

Ak chcete získať ešte viac info, navštívte sociálne siete s označením @recyklujkreativne či web stránku www.recyklator.org