24. 11. 2017

Zubné kefky nepatria do koša. CURAPROX im dá druhý život.

Hádžete zubné kefky správne do kontajnerov na plast? Realita je taká, že väčšinou – keďže sú z rôznych druhov plastov – končia aj tak na skládke či v spaľovni. V CURAPROX Slovensko nám záleží nielen na ústnom zdraví, ale aj na zdraví našej planéty. Vzali sme preto veci do vlastných rúk a použité kefky sme začali zbierať.

Prečo? Aby sme ich zrecyklovali. O tom je náš projekt Kolokefka – kefkám CURAPROX odsekávame hlavičky a z rúčiek vyrábame koše na triedenie odpadu, ktoré darujeme školám. Zber kefiek prebieha na našich stánkoch (CURAPROX Smile Shopoch), ale zapájať sa do neho začínajú už aj zubné ambulancie či školy.

A zapojiť sa môžete aj vy na Urban Markete. Prineste nám vaše staré kefky a na vlastné oči uvidíte, ako im darujeme druhý život. Konkrétne v spolupráci s chalanmi z Umelohmotné, ktorí budú z použitých kefiek CURAPROX priamo na mieste vyrábať stojany na medzizubné kefky.

Takáto priama recyklácia je zatiaľ možná len z kefiek CURAPROX, keďže poznáme ich zloženie. Doniesť nám však môžete aj kefky iných značiek. Zatiaľ hľadáme cesty, ako čo najekologickejšie naložiť aj s nimi. Sľubujeme však, že určite neskončia na skládke.

Prečítajte si viac o eko aktivitách CURAPROX na www.ekovir.sk.